Favorizovaným hostům, kteří od začátku zápasu dávali najevo, že chtějí navázat na úspěšný výsledek ze zápasu proti Břidličné, pomohly k páté sezonní výhře dvě branky střídajícího Martina Galuse, po jednom zásahu si připsali David Levčík a Karel Maceček, pro něhož to byl už osmý zásah ve stejném počtu podzimních zápasů.

„Jsem spokojený s výsledkem, ale i s několika momenty v zápase, které byly jakžtakž na solidní úrovni," uvedl po zápase Lubomír Adler, trenér Odry Petřkovice. „Jasně, že jsme celých devadesát minut na hřišti nedominovali, ale těch okamžiků, které by hrály v náš neprospěch, bylo minimum," doplnil.

Zřejmě klíčové okamžiky zápasu viděli diváci v Šenově na konci první čtvrthodiny druhého poločasu. Nejprve (už za stavu 0:1) petřkovická dvojice Stanislav Burian a Adam Hubeňák v brejku sama sebe vystavila do postavení mimo hru, aby o chvíli později unikl karetnímu trestu, jenž by byl už druhý v zápase, jejich parťák ze zálohy Martin Cesnek. A vzápětí po právu hlavní rozhodčí Michal Holodňák vyloučil domácího obránce Daniela Klimšu, jenž bez rozpaků podkopl do úniku se dostávajícího útočníka Karla Macečka. „Zhruba těch pět minut hrubě ovlivnilo celý zápas," kroutil hlavou trenér Šenova Alexander Minich.

Petřkovicím stačilo na definitivní stvrzení vítězství sto osmdesát vteřin na začátku poslední dvacetiminutovky. I když po druhé brance Odry na druhé straně pálil Jakub Hanauer do tyče, od níž putoval míč do branky, ale jeden z dobíhajících zadáků týmu hostí jej na čáře ale dost možná i za ní odkopl do bezpečí… „Tohle byl další problematický verdikt, protože míč byl podle názorů našich hráčů celým objemem za brankovou čárou. Nikdo z nás nechápal, proč gól neplatil. Nevíme, kde se v tu chvíli díval pomezní rozhodčí, takže to byl zase takový nešťastný zápas. Bohužel ale někdy právě takové věci utkání rozhodují," smutnil šenovský kouč.

Jeho tým se prozatím v nejvyšší soutěži, jaká se kdy v Šenově hrála, stále nemůže výsledkově zvednout. „Už je bohužel vidět, že na klucích leží deka. Navíc máme hodně mladé mužstvo, které si s tím až tak úplně neví rady," doplnil Alexander Minich s tím, že však v kabině nováčka krajského přeboru ještě rozhodně nikdo nic nebalí. „Zkusíme se co nejrychleji zkonsolidovat. Třeba i tím, že jsme zpátky povolali dva starší hráče Romana Bednáře a Pavla Štěpána. A věříme, že aspoň Roman už v příštím kole v Břidličné nastoupí," dodal šenovský kouč.

SK Šenov - FC Odra Petřkovice 0:4 (0:1)

Branky: 73. a 84. Galus, 45. Levčík, 70. Maceček. Rozhodčí: Holodňák – Macrineanu, Krištof. ŽK: Schovajsa, Koďousek – Levčík, Cesnek. ČK: 62. Klimša (Šenov). Diváci: 150.

Šenov: Janča – Slíva, Beránek, Koďousek, Klimša – Schovajsa, Gorovič (74. Svoboda), Zupko, Hanauer (73. Kostka) – Trajkovski, Bednář. Trenér: Minich.

Petřkovice: Silbert – Darda, Wozniak, Staněk, Kašický (66. Galus) – Hubeňák (60. Polášek), Levčík, Cesnek (63. Kavan), Burian, Václavík – Maceček. Trenér: Adler.