Sérii Petřkovic nezastavily ani Heřmanice. O první místo ve fotbalovém krajském přeboru bojující Odra vyhrála pátý zápas za sebou (2:0).

A navíc i díky brankám Zdeňka Staňka a Karla Macečka, pro kterého to byl desátý gól v jedenácti podzimních zápasech, už devětkrát neodešla ze hřiště poražena.

Jedno z řady ostravských derby ale nepřineslo gólovou přestřelku, kterou by divák při pohledu na předchozí výsledky Petřkovic asi očekával.

Domácí totiž v předchozích čtyřech zápasech nadělili šestnáct branek. „Byl to tentokrát jednoznačně těžký zápas. Třeba i jen kvůli tomu, že nám to do soupeřových sítí v posledních kolech dost padalo. Navíc jsme hned v úvodu utkání neproměnili pár velmi dobrých příležitostí," poznamenal špílmachr Petřkovic David Levčík, jenž měl prsty v obou brankách.

V závěru prvního poločasu položil míč na hlavu kapitánovi Zdeňku Staňkovi a v době, kdy Heřmanice už hrály vabank, vyzval ideálním uvolněním ke skórování úplně osamoceného Karla Macečka. Ten vlastně střelou kolem bezmocného Jana Šráčka ukončil sobotní zápas. „Mám za to, že jsme byli jednoznačně lepší, co se týká vytváření šancí. Bohužel jsme však mnoho z nich zahodili a čekali jsme, jak vlastně zápas dopadne," začal s hodnocením Lubomír Adler, trenér Odry Petřkovice.

„Ve druhém poločase jsme ale nehráli vůbec dobře. Ale to bylo možná dáno i tím, že kluci Heřmanice lehce podcenili, a ti si navíc byli vědomi, že už nemají co ztratit. Začali hrát aktivně, často dokázali naši rozehrávku překazit, naštěstí však neměli štěstí ve finální fázi, což však zlobilo i nás," pokračoval kouč Odry Petřkovice, jehož svěřence čeká v dalším kole další sousedské klání tým zpod Landeku zamíří v neděli do Bohumína.

V soubojích Petřkovic a Heřmanic obecně nepadá moc branek, ale nakonec tohle derby bylo rekordní. Až v pátém vzájemném duelu padly alespoň dva góly. „To je ale spíše shoda okolností. Neřekl bych, že hráči obou týmů tohle vnímají jako hodně sledované derby. Nemůžu sice mluvit za Heřmanické, ale mí kluci jsou natolik soudní, že nehledí na to, jestli hrají proti Petrovi nebo Pavlovi. Jdou do takových zápasů s tím, že je chtějí vyhrávat a že chtějí, aby je fotbal bavil," poznamenal Lubomír Adler.

„Je ale taky fakt, že v sobotu nás to mohlo bavit ještě víc. Vždyť jsme už v poločase v klidu mohli vést řekněme 3:0 a bylo by po zápase. Jenže kluci byli v koncovce laxní."

Heřmanice podruhé za sebou nedaly gól na hřištích soupeřů, přesto šestou podzimní porážku přijaly sportovně. „Domácí byli minimálně v prvním poločase lepším týmem, i když gól, který jsme dostali, padl naší vlastní laxností při bránění standardní situace. I když to dnes bylo tak, že Petřkovice paradoxně daly gól z toho, z čeho neměly, a nedaly branku v momentech, kdy jsme s ní už byli smíření," smutně se pousmál Jaroslav Mlčoch, trenér slezskoostravského týmu.

Na jedenáctém podzimním představení však heřmanický kouč našel i řadu pozitiv. „Po pauze kluci ukázali, že fotbal taky hrát umějí, sympaticky bojovali a Odře nedali nic zadarmo. Ale zkrátka tentokrát narazili na hodně kvalitního soupeře, možná nejlepšího, proti kterému na podzim hráli," dodal Jaroslav Mlčoch, který se se svým týmem za týden představí v domácím utkání proti Břidličné.

FC Odra Petřkovice - FC Heřmanice Slezská 2:0 (1:0)

Branky: 39. Staněk, 90. Maceček. Rozhodčí: Vrťo Viščor, Krištof. ŽK: Cesnek Stránský, Kelnar, Herák, Strakoš. Diváci: 200.

Petřkovice: Otoupalík Darda, Wozniak, Staněk, Polášek Hubeňák (64. Kašický), Cesnek, Levčík, Burian, Václavík (56. Galus) Maceček. Trenéři: Adler a Smejkal.

Heřmanice: Šráček Zoubek (59. Varkoček), Koval, Šimáček, Dominik Mlčoch (76. Rozsíval) Stránský, Strakoš, Kelnar (59. Herák), Strojek (83. Hyrník), Michalák (89. Holéczy) Šebek. Trenér: Jaroslav Mlčoch.