Do rolí klíčových mužů se tentokrát obsadili útočníci Marek Szotkowski a Radovan Lokša. Prvně jmenovaný nejprve už ve čtvrté minutě otevřel skóre, hostům se sice podařilo vyrovnat přesnou hlavičkou Šimáčka ve 28. minutě po standardní situaci, ale pak dvakrát udeřil zase Lokša.

Nejprve chvíli před přestávkou vrátil domácím vedení a ve druhé půli pak jeho teč prošla brankáři Krubovi mezi rukami. Poté si Odra vypracovala řadu možností k navýšení náskoku, ale nevyužila. Podobně dopadla ve zbytku duelu i ofenziva hostů, kteří několikrát ztroskotali na skvělém brankáři Godulovi.

"Velké Meziříčí bylo po čtyřech výhrách v řadě nějaké nakřáplé, asi mají nějaké zdravotní problémy, takže jsem rád, že jsme toho využili a vedle zápasu v Kroměříži opět předvedli parádní výkon, takticky zvládnutý. My i soupeř jsme si vytvořili spoustu šancí, ale chtíčem a důrazem jsme ho dnes zlomili a vyhráli," pochvaloval si po utkání trenér Ondřej Smetana.

"Zároveň si ale myslím, že v naší hře byly i fotbalové věci, nikoli jen to, že bychom to nějak ukopali jako tomu bylo třeba s Líšní. Určitě máme na čem stavět a na co navazovat," dodal kouč třináctého týmu tabulky.

FC Odra Petřkovice – Velké Meziříčí 3:1 (2:1)
Branky: 43. a 65. Lokša, 4. Szotkowski – 28. Šimáček. Rozhodčí: Cieslar – Žurovec, Bureš. ŽK: Holiš – Demeter. Diváci: 191.
Petřkovice: Godula – Honiš, Wozniak, Holiš – Sporysz, Švancer, Staněk, Rubý, D. Smékal (88. Polášek) – Lokša (78. Ptáček), Szotkowski (85. Latocha). Trenéři: Smetana a F. Smékal.