Domácím nebyl nic platný ani návrat stopera Radima Wozniaka, který nastoupil poprvé po roce a půl, a také záložníka Davida Levčíka. Ten sice na jaře uzavřel svou kariéru, za současného stavu však opět obul kopačky a oblékl petřkovický dres.

„Byl jsem šťastný, že oba přišli. A Radim i když dlouho nehrál, tak nám strašně pomohl, protože jeho výkon byl nadstandardní. Bohužel na body to bylo málo," řekl na adresu obránce, který odehrál celý zápas, kouč Filip Smékal.

Hosté několikrát nechali v duelu vyniknout brankáře Odry Filipa Chvěju, kterého až v závěru dvakrát překonal střelec Aleš Krč. Nebylo tak divu, že u Smékala převládalo zklamání. "Jak už jsem dřív několikrát říkal, každá prohra se mi těžko hodnotí. Moc mě to mrzí, protože jsme se od tohoto zápasu se soupeřem, ke kterému máme v tabulce blízko, chtěli odrazit. Ale nevyšlo to," uvedl Smékal.

Hlučín - Petřkovice
Petřkovice i v deseti kousaly, body z derby ale nemají

"Uničov chtěl podle mého názoru více vyhrát, byl aktivnější a pro nás to bylo čekání na gól. Musím ale pochválit brankáře Filipa Chvěju, který podal výborný výkon a několikrát nás podržel. My jsme si nevytvořili za celý zápas nic, snad poprvé v kariéře se mi stalo, že jsme neměli žádnou standardní situaci," dodal Filip Smékal po osmé porážce Petřkovic v devíti posledních zápasech.

FC Odra Petřkovice – SK Uničov 0:2 (0:0)
Branky: 83. a 88. Krč. Rozhodčí: Duda – Šamárek, Dudek. ŽK: Leibl, Baranek – Markovič. Diváci: 124.
Petřkovice: Chvěja – Sporysz, Staněk, Wozniak, Švancer (85. Levčík) – Neumann, Holiš (71. Latocha), Leibl, Hrdlička – Baranek – Lokša. Trenéři: Špička a Smékal.

Fotbal Petřkovice vs. Rýmařov, 14. září 2017 v Ostravě.
Staronový trenér Petřkovic Smékal: Moje role byla přinést do týmu impuls