Domácí udělali ke klíčovému vítězství důležitý krok v prvním poločase, kdy se prosadili Holiš s Ptáčkem. I když ještě do přestávky snížil Dvořáček, naději hostů na body utnul po hodině hry Szotkowski. 

"Musím říct, že v prvním poločase jsme dominovali a soupeři jsme vnutili svou hru. Dali jsme dva krásné góly, a i když Hulín snížil, navíc se nám zranil Rdim Wozniak, museli jsme změnit rozestavení a hra nebyla tak kvalitní, tak jsme se uklidnili třetím gólem. Pak už soupeř moc možností neměl," řekl jeden z trenérů Odry Flip Smékal.

Byl zároven rád, že v kombinaci s dalšími výsledky výhra znamená setrvání Petřkovic v Moravskoslezské fotbalové lize. "Kluci si zaslouží uznání a absolutorium, jak těch čtrnáct zápasů zvládli," uvedl Smékal.

"Co hraju fotbal od pěti let, tak jsem nezažil, že bych soutěž zachraňoval třicátým devátým bodem. To se snad ani nestalo. Všichni jsme ale v zimě udělali maximum, abychom se zachránili a jsme neskutečně šťastní, že se to povedlo. Hráli jsme dobrý fotbal, šli si za tím a jsme tam," dodal.

Sám z trenérské pozice se podílel na postupu Odry do třetí ligy, ale přiznal, že záchrana byla mnohem složitější. "Záchrana je po psychické stránce mnohem těžší. Petřkovice nikdy neměly touhu a nebyl na nás tlak postoupit. Prostě jsme hráli a vyhráli. Tentokrát jsme ale získali třináct bodů a dnes, když jsme zachránění, tak z toho mám mnohem lepší pocit, protože jsme za čtrnáct zápasů získali 26 bodů a to ještě jedeme ve středu do Vyškova. Proto, ještě to zopakuju, klukům patří obrovský dík, jak jaro odpracovali," uzavřel Filip Smékal.

Petřkovice - Hulín 3:1 (2:1)
Branky: 26. Holiš, 39. Ptáček, 61. Syotkowski - 41. Dvořáček. Rozhodčí: Kneisl - Škrobák, Mojžíš. ŽK: Švancer - Michálek. Diváci: 161.
Petřkovice: Godula – Honiš, Wozniak (46. Latocha), Holiš – Sporysz, Baranek, Švancer, Ptáček, D. Smékal (87. Regec) – Szotkowski, Lokša. Trenéři: Smetana a F. Smékal.