Hosté do utkání vstoupili skvěle a už po třinácti minutách ukázali, jak umí být nebezpeční z brejku. Přes Malého a Václavíka se k míči před hlučínskou brankou dostal místní odchovanec Jakub Ptáček a otevřel skóre. "Bohužel se stalo to, co jsme si několikrát zdůrazňovali - nesmíme ztratit míč v předchodové fázi. Stalo se a z brejku jsme byli potrestáni," vyjádřil se trenér Hlučína Milan Valachovič.

Vyrovnání se mohl on i fanoušci třetího týmu tabulky dočkat před přestávkou, kdy vážně ohrozily Bučka střely Malíka a vzápětí i Krauta, ale petřkovický brankář si s nimi poradil. Po přestávce domácí pokračovali v ofenzivě, ale skrze pozornou obranu Odry se prosazovali těžko. A když už ano, tak Štefek hlavou i Dostál mířili z nadějných pozic mimo.

Trenéři Petřkovic přiznali, že tým postupně začal odcházet kondičně. "Hráči zaslouží za výkon absolutorium, protože jsme tady nastoupili už dva dny po utkání s Kroměříží, kdy jsme hráli sedmdesát minut v deseti. Navíc Hlučín si zápas v Otrokovicích předehrál už v pátek, ten jeden den odpočinku byl potom znát," přiblížil kouč Roman Hulva.

Přesto se jeho svěřenci propracovali ke druhému gólu. V 80. minutě zaměstnal střídající Milan Halaška defenzivu Hlučína takovým způsobem, až se míč dostal k osamocenému Ptáčkovi a ten prostřelil brankáře Hampla. "Jako čerstvý hráč odvedl Milan skvělou práci. Bohužel, vedení jsme neudrželi," litoval Hulva, když snížil Kraut a v poslední možné vteřině nastavení pak s pomocí teče jednoho z bránících hráčů propálil Bučka Málek.

Ostravským hráčům se však nelíbila situace před prvním gólem, kdy si podle nich Heinik pomohl v souboji se Špavelkem a brankářem Bučkem rukou. "Byla jasná. Buča si zařval, já se sklonil a před ním to (Heinik) protečoval rukou za sebe," neváhal stoper Dominik Špavelko.

"Byl jsem v souboji a ruku mi míč zasáhl, ale neudělal jsem proti němu žádný nepřirozený pohyb těla a takové situace se v dnešním fotbale pouští," hájil se obránce Vojtěch Heinik. Podobně mluvil také trenér Milan Valachovič. "Je pravdou, že z lavičky to nebylo úplně přehledné, nicméně z naší pozice jsem žádnou ruku neviděl. Nevím, kde vznikl dojem, že se mělo pískat," řekl.

"Já to neviděl, byl jsem od toho daleko a nechci se na to vymlouvat, ale jestli to ruka byla, budu si klást určité otázky," poznamenal tajemně Roman Hulva, který byl z nerozhodného výsledku zklamaný stejně jako zbytek týmu. "Vzhledem k vývoji nejsem s bodem spokojený. Ano, soupeř byl víc u míče, ale gólových možností měl minimum. A když vedete v 80. minutě 2:0, chcete to dohrát do vítězství. Takový je ale fotbal a ŕemízu musíme vzít. Jede se dál, sezona ještě nekončí," dodal.

"Celý druhý poločas byl v naší režii, měli jsme převahu a vytvořili si šance, bohužel jsme nedali a místo toho nám soupeř utekl druhým gólem, po kterém zápas vypadal jako ztracený. Branka na 1:2 nás ale nakopla a nakonec jsme měli štěstí v nastaveném čase. Myslím si, že jsme si nezasloužili doma prohrát, takže bod bereme," uzavřel lodivod Hlučína Milan Valachovič.

FC Hlučín – FC Odra Petřkovice 2:2 (0:1)
Branka: 14. a 80. Ptáček – 85. Kraut, 90. Málek. Rozhodčí: Soukal – Hanáková, Žurovec. ŽK: Foltyn, Kraut, Heinik, Malík, Žižka – Baranek, Hrdlička, Halaška, Buček. Diváci: 395.
Hlučín: Hampel – Heiník, Mac, Žižka - Štefek – Lukáš (71. Jančík), Dostál, Foltyn, Malík – Málek, Kraut. Trenér: Valachovič.
Petřkovice: Buček - Neumann, Špavelko, Drozd, Hrdlička – Levčík (78. Halaška), Švancer – Ptáček, Baranek, Václavík – Malý (62. Sporysz, 66. Polášek). Trenéři: Špička a Hulva.