Ostravané tak navázali na úspěch ze zimní přípravy, kdy na vedlejší umělé trávě remizovali s Valcíři 1:1. "Byl to náš první zápas a všichni se ve vytvořeném konkurenčním prostředí perou o své místo. Hráči měli velkou ochotu pracovat dopředu i dozadu, takže spokojenost," řekl kouč Odry Roman Hulva, který měl ve Frýdku k dispozici celkem devatenáct hráčů, mezi nimiž chyběl pouze střelec Radovan Lokša.

Petřkovice už po sedmnácti minutách nabraly dvoubrankové manko, když se prosadili domácí Varadi a Šumský. Jenže jak rychle svěřenci Petera Venglarčíka náskok nahnaly, tak jej pozbyly. Vzápětí překonal ještě nedávného brankáře Petřkovic Antonína Bučka Mario Latocha a zanedlouho zužitkoval práci Wolfa ve vyrovnání Marek.

"Takové zápasy jsou vždy trochu specifické, ale já se těšil. Bohužel jsme neudrželi vedení a prohráli 2:3. Výsledek mrzí, ale bylo to fajn," uvedl gólman Antonín Buček, jehož po pauze vystřídal v brance Matěj Mihálek.

Ten dlouho držel, stejně jako Lukáš Godula na druhé straně, čisté konto. Ale jen do 83. minuty, kdy třetí a rozhodující branku vstřelil Marek Neumann. "Měli jsme výborný vstup do utkání, ale pak jsme vlastní nedůsledností inkasovali lacinou branku po standardní situaci. Nakonec jsme výsledek ztratili úplně," komentoval utkání trenér Frýdku Peter Venglarčík, který dal příležitost několika hráčům na zkoušce a také dorostencům.

"Některým klukům, kteří jsou u nás na zkoušce, jsme dali ještě poslední šanci, abychom je prověřili. Teď se rozhodneme, co dál. Navíc jsme tady měli dva byli úplně nové hráče a pár dorostenců, takže nám chyběla součinnost. Každopádně si myslím, že jim zápas nastavil zrcadlo rozdílu mezi mužským a dorosteneckým fotbalem. Z tohoto pohledu to pro nás byl poučný zápas, abychom věděli, s jakým materiálem pracujeme," dodal Venglarčík.

Ani v táboře Petřkovic však konečné skóre nepřeceňují. "Hráče jsme pro oba poločasy rozložili na dvě půle, bohužel nám ráno ze sestavy vypadl Bary (Radim Baranek). Musíme k tomu přihlížet tak, že kluci spolu hráli poprvé. Výsledek je potěšující, získali jsme skalp druholigového týmu a to je určitě povzbuzením do další práce," poznamenal Roman Hulva.

"Zároveň však nesmíme mít teď nosy nahoře. To si ale ukočírujeme. Teď se už těšíme na další zápasy, které nás opět prověří. Každopádně to vypadá, že budeme mít z čeho vybírat," vyhlížel Hulva sobotní duel s opět druholigovým soupeřem, v němž se Odra od 10 hodin utká v Jakubčovicích s Opavou.

MFK Frýdek-Místek - FC Odra Petřkovice 2:3 (2:2). Branky: 10. Varadi, 17. Šumský - 23. Latocha, 27. Marek, 83. Neumann.
Frýdek-Místek: 1. pol.: Buček - Biolek, Literák, Fukala, Švrček - Varadi, Odráček, Vorobei, Grussmann - Šumský - Kovařík. 2. pol.: Mihálek - Biolek (63. Švrček), Literák (63. Špavelko), Vorobei, Šustr - Krčula, Wilweber, Odráček, Spasojevič, Grussmann - Kovařík. Trenéři: Venglarčík a Čech.
Petřkovice: 1. pol.: Chvěja - Strakoš, Bialek, Moskál, Wolf - Marek, Staněk,  Urbančik, Hrdlička - Latocha, Gebauer. 2. pol.: Godula - Polášek, Bialek, Moskál, Švancer - Neumann, Leibl, Vítek, Halaška - Ptáček, Latocha (66. Marek). Trenéři: Špička a Hulva.