Opava začala velmi dobře a hned v úvodu mohla jít do vedení. Jursa vysunul Jurečku, ale jeho pokus si Godula pohlídal. Pak Jurečka po rychlém brejku našel lépe postaveného Kayambu, ovšem také on ztroskotal na brankáři Petřkovic.

Slezané dvakrát zahrozili ještě v závěru první půle. Nejprve aktivní Stříž vypustil solidní křižnou ránu, která skončila jen těsně vedle pravé tyče, a pak po zpětné přihrávce Puškáče trefil Zavadil opět jen Godulu. V 74. minutě ale přišel první úder Opavy. Míč se po rohu odrazil k Zapalačovi, který jej zpoza vápna napálil přesně k tyči – 1:0.

A hned vzápětí se radoval podruhé, kdy Kayamba po skrumáži před bránou pohotově poslal balon do sítě. Třetí gól měl na hlavě po centru Zapalače holohlavý útočník Smola, ale brankář Chvěja jej fantasticky vychytal.

„Utkání jednoznačně splnilo svůj účel, protože jsme hráli s houževnatým a velice dobře organizovaným soupeřem. V umocnění s menším hřištěm to byl hodně důležitý zápas směrem k tomu, abychom si uvědomili, že potřebujeme přesnost, rychlost a trpělivost,“ řekl opavský kouč Roman Skuhravý.

Zápas si pochvaloval také petřkovický trenér Roman Hulva. "Pro nás je skvělé, že můžeme hrát taková utkání s vyspělým soupeřem. Byl to herní a kondiční test, který nás prověřil po všechn stránkách," hodnotil Hulva, který proti středečnímu duelu ve Frýdku-Místku mohl použít navrátilce záložníka Radima Baranka i nového střelce Radovana Lokšu.

Tým se tohoto testu podle Hulvy zhostil dobře. "Soupeř byl více na míči, kombinoval, my měli dobrou organizaci hry, zhuštěný střed a byli jsme nebezpeční i dopředu. Jen nám chyběla přesnější druhá příhrávka v přechodu a dohrání do koncovky," uvedl Roman Hulva.

Petřkovice teď čeká zajímavý program. Uprostřed týdne sehrají hned dvě další přípravná utkání s účastníky krajského přeboru - v úterý na Čeladné (v 17 hodin), ve středu ve stejný čas na hřišti v Šilheřovicích se Slavií Orlová. Po nich by se mělo rozhodnout o složení týmu, který pak v sobotu vstoupí do 1. kola MOL Cupu na půdě Bohumína nebo Dolního Benešova.

"V obou zápasech budeme muset tentokrát tvořit my. Z hráčů ale cítíme touhu u nás zůstat. Následně si vše vyhodnotíme a dáme dohromady podzimní kádr a nacyhstáme se na pohár," slíbil an závěr Roman Hulva.

SFC Opava - FC Odra Petřkovice 2:0 (0:0)
Branky: 74. Zapalač, 76. Kayamba.
Opava: Fendrich – Hrabina (62. M. Helebrand), Simerský (62. Radić), Žídek, Stříž (62. Čelůstka) – Schaffartzik – Kayamba, Zavadil (62. Mozol), Jursa (57. Zapalač) – Jurečka (62. Kuzmanović), Puškáč (62. Smola). Trenér: Roman Skuhravý
Petřkovice: Godula (46. Chvěja) - Polášek (60. Strakoš), Bialek (46. Wolf), Leibl, Švancer - Neumann (60. Marek), Staněk (80. Urbančík), Baranek (75. Vítek), Latocha (46. Gebauer), Hrdlička (46.Halaška) - Lokša (70. Ptáček). Trenéři: Špička a Hulva.

JAN ŠIMEK, DAVID HEKELE