Petřkovice patří už ktradičním účastníkům krajského přeboru a vposledních letech se pohybují na špici tabulky. Nejinak je tomu i po letošním podzimu. Mužstvo je druhé sdvoubodovým odstupem na vedoucí Háj.

„Odpovídá to tomu, co jsme si před sezonou řekli. Takže jsme spokojeni. I když mě osobně mrzí čtyři zápasy, které jsme nezvládli. Venku jsme měli bodovat vLískovci a vyhrát vHáji. Ten sice vede soutěž, ale my jsme tam byli jasně lepší. Doma mě pak mrzí především vysoká porážka 1:4 sOldřišovem, ale to jsme měli velké problémy se sestavou. A pak remíza sČeským Těšínem, kdy jsme vedení už neměli pustit. Takže jsme těch bodů mohli mít ještě více,“ začal shodnocením první poloviny soutěže trenér Václav Štverka, který je rád, že se podařilo splnit i další cíl.

„Loni jsme měli pověst problémového mužstva. Dostali jsme šest červených karet a většinou za nesportovní chování. Řekli jsme si, že letos budeme hrát disciplinovaně a to se povedlo. Vždyť jsme dostali jedinou červenou kartu a ta přišla po druhé žluté, což se dá akceptovat,“ pochvaloval si kouč Petřkovic.
Tomu se podařilo dát dohromady kvalitní výběr, ve kterém se mládí snoubí se zkušeností. Největším podzimním překvapením byl ale nakonec matador Martin Štverka, sdeseti zásahy nejlepší střelec mužstva. „Jsem rád, že se mu tak dařilo. Před sezonou jsme zvažovali, zda vůbec zůstane a zda ještě vůbec muže týmu pomoct. Nakonec se stal naším klíčovým hráčem. A když na podzim nedávali branky útočníci, převzal zodpovědnost on a ještě pár dalších,“ pochválil zkušeného záložníka jeho otec Václav.

Je pravdou, že mužstvo střelecky táhly jiné posty než útočníci. Mezi nejlepšími střelci je sice druhý Martin Ogon sšesti zásahy, ale od kanonýra jeho formátu se čekalo přece jen více branek. Vedle Štverky tak hrotové hráče nahradil stoper Michálek (pět gólů) a další záložník Urbančík (4 góly). „Ukazuje se, že máme dobře poskládaný kolektiv. A věřím, že na jaře se rozestřílí i útočníci,“ řekl petřkovický kouč.

Vedle zkušených borců se začali prosazovat i mladí hráči. Tady patří největší pochvala brankáři Janu Otoupalíkovi. „Přišel jako dvojka, která měla krýt záda Skupeňovi. A to stoprocentně potvrdil. Když jednička kvůli pracovním povinnostem nemohla, zastoupil ho skvěle. Nastoupil čtyřikrát a vždy jsme se na něj mohli spolehnout. A to i vutkání proti Oldřišovu, kde sice dostal čtyři branky, ale několika dalším zabránil,“ vyzvedl výkon mladého gólmana Štverka. Vedle Otoupalíka se pak začali prosazoval i Krajíček a Šarina.

Vsobotu mělo mužstvo předehrát první jarní kolo, ale to bylo kvůli nepřízni počasí odloženo. První polovina sezony tak skončila a tým se sejde až příští rok. „V sobotu jsme udělali takovou rozlučku a sraz máme 15. ledna. Kluci, co studují, se mohou aspoň věnovat učení a ti starší svým rodinám. Osmnáctého pak vstupujeme do turnaje na umělce ve Vítkovicích,“ nastínil nejbližší plány Václav Štverka.