Tým trenéra Radima Kučery naposledy v pátek prohrál na Dukle 0:2.

„Je to obrovská škoda, protože jsme domácí pustili do dvou do tří šancí a oni nám dali dva góly. Třeba ve druhé lize nám to tam takhle nepadalo, ale teď je to bohužel jinak. Hru i držení míče jsme tentokrát přitom měli lepší,“ řekl bezprostředně po utkání ostravský stoper Jakub Pokorný, který byl u první branky Pražanů.

„Soupeř hodil aut a já si ve vápně špatně přebral Holendu. Byl to pro něj jednoduchý a pro nás zbytečný gól,“ kroutil hlavou.

Fotbalisté ostravského Baníku utrpěli v pátek na pražské Julisce třetí porážku v soutěži. Dukla vyhrála 2:0 díky dvěma brankám Holendy. Na snímku útočník Baníku Jakub Šašinka. Foto: ČTK
Baník na Julisce popravil Holenda

Kdekdo si myslí, že za to, co Baník momentálně předvádí, může nezkušenost týmu. S tím ale Jakub Pokorný nesouhlasí.

„Ostřílených hráčů, kteří hráli ligu, ať už jinde nebo v Baníku, máme dost, takže na nějaký nedostatek zkušeností se vymlouvat určitě nedá,“ zdůraznil dvacetiletý fotbalista, který do Ostravy přišel před rokem ze Znojma.

Sám je naopak spíš přesvědčen, že zlom přišel ve třetím kole na Slovácku. „Tam jsme za dvacet minut dostali tři góly a od té doby se trápíme. Teď nás čeká Jihlava, kde to musíme jednoznačně napravit a vyhrát,“ zdůraznil s tím, že na hřišti má přitom ze hry týmu dobrý pocit.

„Po vápno hrajeme dobře, škoda jen, že nám to tam nepadá. Nic víc bych v tom nehledal,“ dodal Jakub Pokorný po utkání s pražskou Duklou.