Stoper Baníku Ostrava Jakub Pokorný rozhodl sobotní ligové utkání na hřišti Slovácka, kde v 51. minutě hlavičkou zajistil týmu tři body za výhru 1:0.

Co pro váš tým na startu jara výhra v Uherském Hradišti znamená?
Především obrovské povzbuzení. První zápas je vždycky mimořádně důležitý. Máme cíl, chceme postoupit do nadstavbové skupiny o titul, v níž bychom si pak rádi zajistili právo účasti v předkole Evropské ligy. Začátek jara nám vyšel, uvidíme, jak nám to půjde dál. 

Při rozhodující trefě jste hlavičkoval zády k brance. Trefil jste to parádně…
Rozehrávali jsme roh, a mým úkolem bylo spíš pomoct blokem k zakončení Ondřeji Šašinkovi. Jenže obrana Slovácka balon odvrátila. Do šestnáctky vzápětí přilétl další centr a já jsem musel hodně couvat, abych na něj ve výskoku dosáhl. Podařilo se mi zasáhnout hlavou míč tak, že zapadl přesně k zadní tyči.

O radost jste se běžel podělit s fanoušky Baníku, kteří obsadili za brankou celou tribunu. Rozhodčí Zelinka vám za to dal žlutou kartu…
Nevěděl jsem, že se to nesmí. Prý se nemá přelézat přes hrazení do hlediště, ale já se o něj jenom opřel. Té žluté ale nelituju. Jsem strašně rád, že jsem mohl nakonec vítězný gól oslavit s našimi příznivci, kteří dorazili do Hradiště v obrovském množství. Moc nám svým povzbuzováním pomohli. O to je moje branka sladší. 

Na rozdíl od přípravných zápasů jste v lize nastoupili se třemi stopery. Jak jste to vnímal?
Trenér Kozel očividně moc dobře věděl, co dělá. Na utkání nás skvěle takticky připravil. Reagoval nejspíš na to, že jsme v přípravě inkasovali spoustu laciných gólů. Rozhodl se defenzivu vyztužit a my to vzadu zvládli dobře. Poradili jsme si s nakopávanými balony a udrželi jsme čisté konto. To mě hrozně těší. 

Utkání Baník - Slovácko objektivem Petra Kotaly:

Utkání 21. kola první fotbalové ligy: 1. FC Slovácko - Baník Ostrava, 15. února 2020 v Uherském Hradišti.