V tu chvíli však určitě sám netušil, že sázka na útočnou hru přinese jeho celku půltucet branek a spoustu dalších neproměněných šancí. „Kdybychom všechny příležitosti proměnili, pak bychom asi nehráli krajskou soutěž. Ale i tak hráli kluci přesně podle mých představ,“ lebedil si Adler o dvě hodiny později.

FK SK Polanka, nováček I.A třídy, je po dalším odehraném utkání suverénně nejproduktivnějším týmem soutěže – za deset zápasů stihli bílo-černí soupeřům nasázet třicet branek a jsou stále v kontaktu s vedoucím duem Bruntál a Bílovec. „Soutěž jsme rozjeli dobře, teď to chce udělat ve zbývajících třech podzimních zápasech, v Bolaticích, doma s vratimovem a v Bohuslavicích, udělat co možná nejvíce bodů, abychom mohli i v průběhu hektického jara soupeře z absolutního čela prohánět,“ vyslovil trenér Adler další plány.

Nedělní střetnutí odstartovala Polanka jako šinkanzen prohánějící se japonskými ostrovy – nad soupeřem, který v týdnu celý poločas udržel s prvoligovým Baníkem čisté konto, vedla už po třinácti minutách čtyřbrankovým rozdílem. Hned z prvního útoku se po několika narážečkách dostal za záda šilheřovických stoperů Jakub Kaluža, který v koncovce prokázal chladnou hlavu a kolem vybíhajícího brankáře Fiala poslal domácí do vedení. O šest minut později nacentroval Vyležík míč přesně na hlavu Cirkla, který o tyč přidal druhý gól a díky nedorozumění hostující defenzivy se o minutu později mohl radovat i autor přihrávky na druhý gól.

„Naše vystoupení v Polance vůbec nechápu. Doma v přáteláku s Baníkem udržíme nulu více než jeden poločas, ale tady jsme dostávali jednu branku za druhou. Chlapci tenhle duel nezvládli především v hlavách,“ zlobil se po utkání kouč Šilheřovic Rudolf tesař, který musel ještě do poločasové přestávky skousnout další dvě inkasované branky. O čtvrtou se postaral aktuální lídr soutěže D-Sport Kanonýr Ostravska Pavel Cirkl, jenž se dostal k zakončení po několikeré výměně míče s agilním Kalužou a pátý gól přidal Petr Planka málokdy vídanou bombou z přímého kopu. „Nerad bych spekuloval, ale hostům přijatelný výsledek z přáteláku proti Koubkovu výběru spíše uškodil. Kdyby dostali třeba dvanáct patnáct branek, pak by zřejmě do Polanky přijeli s větším respektem,“ uvažoval Adler.

Vysoké polanecké vedení pochopitelně ubralo na dramatičnosti, domácí byli v laufu a místy se pokoušeli o exhibiční vložky. Jednu z nich předvedl při útočné standardce Robin Bartoš, ale jeho vzdušná patička zamířila ke smutku fanoušků pouze do míst, kde stál připravený šilheřovický gólman. „I když z toho nejsem úplně nadšený, bylo pochopitelné, že kluci po přestávce hráli víc na krásu. Brankostroj se logicky zastavil. Ale i tak myslím v tom chladu diváky potěšili zajímavými kombinacemi,“ dodal Adler, kterého by snad mohla mrzet zbytečně inkasovaná branky při netaktickém výběhu střídajícího gólmana Pospíšila a pohotovém dalekonosném obstřelu vytáhlého Dziaka.

Ale nakonec se podařilo Polance skórovat i ve druhém poločase: Po rohu Valenčina, který přízemním centrem vybídl k prudké ráně Cirkla, se v závaru před brankou prosadil osamocený Pliska. „I přes mnohé naše přehmaty musím a chci domácím poblahopřát. Polanka hraje krásný kombinační fotbal plný pohybu,“ uzavřel trenér Šilheřovic Tesař.

FK SK Polanka – Sokol Šilheřovice 6:1 (5:0)

Branky: 7. a 13. Cirkl, 1. Kaluža, 8. Vyležík, 27. Planka, 84. Pliska – 80. Dziak. Rozhodčí: Bednář – Klimek, Herda. ŽK: Cirkl (Polanka). Diváci: 200.

Polanka: Řehulka (46. Pospíšil) – Halamíček, Bartoš, Valenčin, Slahúčka – Planka (74. Konečný), Pliska, Prausek, Kaluža – Vyležík, Cirkl. Trenér: Adler.

Šilheřovice: Fiala – Novák, Jakubec, Volný, Sládek – Bittner, Roman Redzina, Ničman, Petr Redzina – Dziak, Bílek (64. Kulčár). Trenér: Tesař.