Ale zápas mohl skončit klidně i jiným výsledkem, nebýt Kaspříkovy zahozené penalty šest minut před koncem po faulu vybíhajícího brankáře Řehulky právě na odchovance polaneckého fotbalu. „Před rozběhem jsem byl rozhodnutý, kam míč pošlu, ale na poslední chvíli jsem úmysl změnil a trefil padajícího gólmana. Jestli jsem si ve skrytu duše nevzpomněl, odkud pocházím?“ přemítal s nahořklým úsměvem na rtech pětatřicetiletý forvard.

Utkání celků z opačných pólů tabulky však nabídlo i další zajímavé okamžiky a hlavně plnou nůši branek. „Myslím, že se hrál hodně dobrý fotbal, ve kterém útoky přehrály defenzivní řady. Nejen my, ale i Lazce mají ve svém středu hodně dobré ofenzivní fotbalisty,“ zhodnotil utkání polanecký stratég Lubomír Adler.

Domácí šli brzy do vedení po Pliskově tečované střele. Jenomže chvíli nato si už zmiňovaný Kaspřík udělal z polaneckých zadáků slalomové tyče a podél bezmocného Řehulky srovnal. „Valenčin s Bartošem jsou sice velmi kvalitní fotbalisté, ovšem vyrukuje-li na ně průbojný útočník, mají určité problémy,“ povšiml si Adler.

Nerozhodný stav nevydržel dlouho. Snad jen dvě minuty. Po nich se dostal za záda mokrolazecké obrany kanonýr Cirkl, proti vybíhajícímu Golinskému sice neuspěl, ale zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování agilního Jakuba Kalužu. Stejného hráče o pár minut později mokrolazecký brankář vychytal, stejně jako Cirkla, a tak přišla studená sprcha. Těsně před naplněním půlhodiny hry odcentroval zleva Petr Čelůstka přímo na hlavu Žurka a bylo podruhé v zápase srovnáno. Remízový stav do poločasu však nevydržel. O pátou změnu stavu se zasloužil výstavní trefou Pavel Cirkl, který v běhu zpracoval míč a prudkou křížnou ranou Golinskému nedal pražádnou šanci. „Cirkl je superstřelec, a tenhle gól je pro něj typický. Navíc jej už hodně potřeboval, protože v předchozích zápasech dost šancí zahodil,“ potěšilo trenéra Polanky.

Druhý poločas kromě zahozeného pokutového kopu a rychlé pojišťovací branky Pavla Cirkla, který pohodlně proměnil luxusní Vyležíkův centr, nabídl už jen několik zahozených šancí, jeden neuznaný gól a pár více než sporných ofsajdových situací hostujícího týmu. „Po centru Rozhona a mé hlavičce míč letěl do branky, ale naneštěstí pro nás jej Tomáš Muzička dorazil z možného ofsajdového postavení do sítě,“ popisoval Kaspřík situaci ze 65. minuty. Marecovi svěřenci si navíc drbali hlavu ještě po šancích Hrubého či Muzičky. „Hodně si tohoto vítězství vážím, a to zvláště po té brzké Hrubého šanci. Kdyby se mu hned zkraje druhého poločasu namísto střely nad podařilo srovnat, kdoví, jak by se utkání dál vyvíjelo,“ uzavřel trenér Polanky Lubomír Adler.

FK SK Polanka – FK Sokol Mokré Lazce 4:2 (3:2)

Branky: 42. a 48. Cirkl, 8. Pliska, 13. Kaluža – 11. Kaspřík, 29. Žurek. Rozhodčí: Sikora – Šištík, Herda. ŽK: Řehulka, Valenčin – Rozhon, Chmel, Hrubý. Diváci: 300.

Polanka: Řehulka – Prausek, Valenčin, Bartoš, Konečný – Planka (73. Lys), Halamíček, Pliska, Kaluža (90. Slahúčka) – Vyležík, Cirkl. Trenér: Lubomír Adler.

Mokré Lazce: Golinský – Hrubý, Roman Čelůstka, Rozhon, Petr Čelůstka – Muzička (76. Chmel), Garba, Holoubek, Ciminga (46. Novák) – Žurek, Kaspřík. Trenér: František Marec.