Tříbodový zisk jim zajistila, kromě tradičně kompaktního týmového výkonu, především trojice Radovan Řehulka, Pavel Cirkl a Michal Vyležík. První z nich bravurně zneškodnil hned několik vyložených šancí domácích, spolehlivý kanonýr se blýskl dvěma zásahy a už, dá se říct, zkušený ofenzivní záložník pečetil třetím gólem důležitou výhru.

Už před zápasem, v době, kdy věděl, že jejich hlavní sok v honbě za pozicí premianta v krajské soutěži – Slavoj Bruntál – podlehl Mokrým Lazcům, se polanecký trenér Lubomír Adler přiznal, že měl před zápasem dva sny.

V tom prvním se mu zdálo, že jeho svěřenci Kamrádův soubor bez problémů porazili, a v tom druhém sice prý také vyhráli, ale jen s odřenýma ušima. „Jenomže do toho zápasu jsem do hry naskočil i já,“ usmíval se ambice neskrývající kouč.

Ani jedno se mu však nakonec ne zcela vyplnilo, byť výhra nad celkem, který nemá bodů na rozdávání, se nakonec bez bolestí nerodila. Jenomže v rozhodujících okamžicích divácky atraktivního střetu stálo při celku ze západního okraje Ostravy buď štěstí, jako v případě nepřesné Hlavenkovy dorážky Čujkovy pumelice na začátku poslední desetiminutovky, anebo mrštnost a skvělý reflex gólmana Řehulky, který už v prvním poločase zlikvidoval šanci Bedricha a o chvíli později tygřím skokem zmařil Hlavenkovu gólovou hlavičku.

Díky tomu udržel polanecké vedení, které zajistil po Valenčinově přímém kopu a Vyležíkově takřka gólové hlavičce ostrostřelec Pavel Cirkl, který se navíc prosadil i po změně stran, když se v šestnáctce domácích nejlépe zorientoval po zblokované střele v zápase aktivního pravého obránce Dalibora Slahúčky.

Na druhou Cirklovu branku sice dokázali třináct minut před koncem ještě domácí zareagovali díky přesné trefě Martina Halfara, ale na Vyležíkovu střelu šest minut před koncem po výborně načasované Pliskově přihrávce už recept najít nedokázali.

Přesto si po závěrečném hvizdu rozhodčího Patrika Trigase od vynikajícího publika, které s povděkem kvitovalo každou povedenou fotbalovou akci, vysloužili uznalý potlesk. „Mám dojem, že lidé viděli na poměry I.A třídy velmi slušné utkání, v němž jsme si sice vypracovali možná i více stoprocentních šancí než hosté, ale na rozdíl od nich jsme doplatili na menší produktivitu. Kdybychom šance proměnit dokázali, pak bychom možná mohli pomýšlet i na nějaký bodový zisk. Ale na druhé straně musím uznat, že Polanka u nás předvedla velkou fotbalovost, která si zaslouží ocenění,“ uvedl po zápase domácí lodivod Tomáš Kamrád.

Pro nás to byl další nesmírně těžký venkovní duel, který jsme však podle mého zaslouženě vyhráli. Sice jsme se nevyvarovali hluché desetiminutovky na začátku poslední čtvrthodiny hry, kdy při nás stálo i štěstí, ale nakonec jsme vedení udrželi. Navíc si myslím, že všichni v Kobeřicích viděli, že nás v hned několika kritických okamžicích podržel Radek Řehulka. Řeknu to ale naplno, je radost hrát na ‚prajzské‘. Tady panuje opravdu výborná fotbalová atmosféra,“ doplnil kolegova slova hostující kouč Adler.

TJ Sokol Kobeřice – FK SK Polanka 1:3 (0:1)


Branky: 77. Halfar – 13. a 57. Cirkl, 84. Vyležík

Rozhodčí: Trigas – Tomai, Šnek. Bez karet

Diváci: 230.

Kobeřice: Ziegl – Jašek (54. Kubný), Halfar, Harazim, Stuchlík (46. Hanzlík) – Chudík, Bitomský, Hlavenka, Černý – Bedrich (Mrovec), Čujek. Trenér: Kamrád

Polanka: Řehulka – Slahúčka, Bartoš, Valenčin, Matěj – Planka, Pliska, Prausek (61. Kaluža), Halamíček, Vyležík – Cirkl (88. Fukala). Trenér: Adler