Moučka skončil
v nemocnici
Z derby uběhlo pouhých jedenáct minut, když se najednou po souboji skácel k zemi velezkušený domácí stoper Petr Moučka a jen bolestivě dvakrát kopl kopačkami o zem.
Diváci obou táborů, kteří se do té doby docela dobře bavili vzájemným špičkováním, náhle ztichli a jen mlčky sledovali signalizaci některých fotbalistů, že se má okamžitě volat vozidlo záchranné služby. Nakonec však naštěstí dvaačtyřicetiletý fotbalista odešel ze hřiště v doprovodu terapeutky Gabriely Bochňákové po svých. A do nemocnice odjel „jen" kvůli rozseknutému rtu. „Ale ta rána byla děsivá. Měl to roztržené nejen zvenku, ale zasahovalo i to dovnitř úst," hlásil v poločasové přestávce Radovan Řehulka, gólman Polanky a současně předseda klubu.

Je ale taky pravda, že pokud by bodový účet obou včerejších soupeřů byl i po třicátém kole v rovnováze, pak by svěřenci trenéra Davida Valenčina tým ze slezské části Ostravy přeskočili. Díky gólu Jana Stanovského, který mimochodem skóroval i na podzim, jen v barvách Heřmanic, mají ze vzájemných zápasů při bodové shodě lepší brankový poměr. „Tohle je důležité, ale daleko podstatnější teď je to, že jsme konečně dokázali vyhrát. Jsem spokojený,“ usmál se po utkání kouč Polanky.

Jeho svěřenci byli prakticky po celý zápas aktivnější a i přes několik neproměněných šancí zůstávali více než hodinu hry trpěliví. Za to byli odměněni brankou Michala Vyležíka, který ve velké šanci zachoval chladnou hlavu. „Za ten gól vděčím našemu novému trenérovi, který mi dal ve hře hodně volnosti,“ culil se střelec vítězné trefy.

„Paráda, brankou Vyleže jsme zase nakopli náš válec, protože i pak jsme proti Heřmankám na hřišti dalšími šancemi hrozili jen my,“ vyhlašoval cestou do kabiny brankář Radovan Řehulka, jenž si připsal sedmou vychytanou nulu v sezoně. „Večer už asi začnu psát seznam věcí, které si vezmu s sebou na dovolenou určenou nejlepšímu gólmanovi krajského přeboru. Jsme totiž první příčce nadohled,“ smál se a plácal si snad s každým, kdo kolem něj procházel.

Zatímco u šatny domácích, která je v Polance v prvním patře, panovalo i díky stále nelichotivému postavení jen střízlivě bujaré veselí, v přízemí, v šeru šatny Heřmanic bylo věru neveselo. „Abych řekl pravdu, moc vám toho dnes neřeknu. Spíš se běžte poptat nahoru k domácím, kteří vyhráli zaslouženě,“ utrousil cestou za svými svěřenci Jaroslav Mlčoch, trenér aktuálně čtrnáctého týmu krajského přeboru.

Velký heřmanický patriot totiž kromě jiného musí překonat další jarní nezdar a jeho čekání na další výhru pokračuje – pátá, a prozatím poslední v sezoně, se totiž zrodila právě proti Polance, ale datuje se k sobotě 26. října minulého roku.

Výkon jeho svěřenců snesl měřítko jen směrem dozadu. „Jejich stoper Marek Šimáček to vzadu dlouho držel na uzdě, ale náš tlak postupně sílil, takže jsem věřil, že i přes něj se dostaneme,“ podotkl David Valenčin. „Směrem dopředu to ale z naší strany je bídné. Vždyť jsme se ani v prvním poločase skoro nedostali před polaneckého brankáře a z toho minima jsme navíc znovu nic nevytěžili,“ poznamenal kapitán Jiří Strakoš už v přestávce ostře sledovaného ostravského derby, které po nečekané výhře Břidličné nad Vítkovicemi ještě nabylo důležitosti. „Jedinou radost o víkendu mi tak udělala výhra Karviné B nad Slavičínem, díky které je v divizi mimo sestupové pásmo, čímž oživila naději v to, že z naší soutěže bude sestupovat jen jeden celek,“ dodal heřmanický trenér Jaroslav Mlčoch.

FK SK Polanka – FC Heřmanice Slezská 2:0 (1:0)

Branky: 69. Vyležík, 72. Stanovský. Rozhodčí: Picmaus – Krištof, Lalík. ŽK: Borgosz – Stránský, Žitňanský, Perecár, Dominik Mlčoch. Diváci: 200.

Polanka: Řehulka – Urbánek (65. Švábík), Bartoš, Moučka (14. Pliska), Malý – Woznica, Borgosz, Andrýsek, Vyležík – Fromelius (90. Fukala), Stanovský (80. Klemiš). Trenér: Valenčin.

Heřmanice: Šráček – Rozsíval, Šimáček, Zoubek, Holéczy – Kozubík (75. Dominik Mlčoch), Koval, Dutka (56. Perecár), Strakoš, Michalák – Stránský (85. Žitňanský). Trenér: Jaroslav Mlčoch.