„Před zápasem bychom byli z remízy nešťastní, ale po takovém průběhu za ni musíme být rádi,“ řekl polanecký brankář Radovan Řehulka.

Duel momentálně druhého celku soutěže s až dvanáctým Biocelem skončil asi spravedlivou dělbou bodů. Hosté totiž i přes menší zpoždění vstoupili do utkání uvolněněji než domácí, kteří jako by si uvědomovali, že je případné vítězství může katapultovat až na samotný vrchol tabulky. „Je to škoda, ale i tak jsme Bruntálu, který na závěr podzimu nečeká v Krásném Poli určitě nic jednoduchého, stále na dostřel. Není podstatné, zda vedeme tabulku po pátém, dvanáctém či osmnáctém kole,“ nedělal Řehulka vědu z dvou ztracených bodů.

Vratimov dokázal dříve než svěřenci trenéra Lubomíra Adlera zklidnit neposedný míč a po dvaceti minutách šel díky rychlému proběhnutí středem polanecké defenzivy agilním Lukášem Skoupým do vedení. „Od tohoto okamžiku však soupeř až na řídké ofenzivní výjimky zalezl do obranné ulity a místo tvoření spíš už jen bořil,“ všiml si kapitán Polanky David Valenčin.

Otřesený favorit zvedl povadlý prapor až těsně před naplněním první půlhodiny, jenomže po faulu na kanonýra Cirkla napálil Valenčin z dobré palebné pozice jen zeď. „Mám pocit, že jsem dokonce trefil někoho ze spoluhráčů. Kdyby ten míč prošel k brance, asi by Kubovi Smetanovi nadělal hodně starostí,“ vysvětlil zkušený zadák.

Do poločasu se ještě dvěma povedenými pokusy prezentoval Petr Planka, jenomže ani jemu se míč za záda gólmana Smetany dopravit nepodařilo.
Ve druhé půli se hrálo již podle očekávaného scénáře. Bílo-černí soupeře zatlačili do hluboké defenzivy, a dlouho se zdálo, že bude jen otázkou času, kdy se domácím podaří srovnat. Jenomže Cirklovi se po hodině hry po kličce Smetanovi z úhlu do sítě dopravit nepodařilo, stejně jako Plankovi, který typickou bombou z přímého kopu málem zlomil břevno.

A když v obrovské šanci neuspěl ani Martina Pliska, začala polanecké kopačky ovládat nervozita. Nakonec však přišlo vysvobození a tvrz nováčka soutěže zůstala nedobyta. „O poločase jsme si v šatně řekli, že musíme zrychlit hru a soupeře více roztáhnout. To se nám částečně povedlo, ale branka byla tentokrát začarovaná. Naštěstí pro nás ne úplně,“ dodal Radovan Řehulka.

FK SK Polanka – FC Biocel Vratimov 1:1 (0:1)

Branky: 90+1. Pliska – 20. Skoupý. Rozhodčí: Cieslar – Jantoš, Levinger. ŽK: Prausek – Vašnovský, Pešek, Skoupý, Stolařík, Adámek. Diváci: 350.

Polanka: Řehulka – Slahúčka, Valenčin, Bartoš, Halamíček – Pliska, Planka, Prausek, Kaluža – Cirkl, Vyležík (85 Lys).

Vratimov: Smetana – Vašnovský, Dufek (46. Toman), Pešek, Andrejko – Lukáš Skoupý, Stolařík, Klejnot, Patrik Skoupý, Pohludka – Adámek (88. Karas).

(mac, wlk)

>> Polanecký fotbal očima hokejového světoběžníka Rudolfa Wolfa

Vratimov se mi hlavně prvním poločase hodně líbil. Má takové mladé, běhavé mužstvo. Ale po změně stran předvedl klasického zanďoura. Polanka tentokrát nehrála moc dobře. Za poslední rok, rok a půl, kdy její výkony sleduji pozorněji, mám pocit, že jsem ji tak špatně hrát neviděl. Vůbec se nedivím, že to jejich trenér tak hlasitě komentoval. Na tribuně jsme to měli skoro jako s mikrofonem za fotbalem. I tak však v závěru určitě zaslouženě vyrovnala. Směrem dopředu jí to proti Vratimovu moc nešlo a snajper Pavel Cirkl se tentokrát moc do hry nedostával.