O něj ale přišli v samotném závěru zápasu po střele Michala Vyležíka. „Víme, že Polanka má kvalitní mužstvo. Nám se proti nim nikdy moc dobře nehraje. I v minulé sezoně jsme u nich dostali gól v poslední minutě zápasu, na jaře pro změnu nedali proti Polance penaltu," vzpomenul na bilanci obou klubů z posledních vzájemných soubojů kouč Vítkovic Petr Samec.

Vše nasvědčovalo tomu, že kdo dá první gól, bude na koni. A to se také potvrdilo krátce po přestávce, Bystrý rozvlnil síť za zády bezmocného gólmana Řehulky a domácí za jásotu prokřehlé hrstky fanoušků vedli. Ale do vítězného konce jej nedotáhli. „Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát. Dnes jsme ke třem bodům měli blízko, za stavu 1:0 jsme měli proměnit některé další šance a rozhodnout. Na druhé straně v závěru jsme měli trošku štěstí při závarech před naší brankou. Nakonec zasloužená dělba bodů, hrál se fotbal nahoru dolů a divákům se to muselo líbit. S bodem jsme asi spokojeni, i když pět minut před koncem jsem věřil, že udržíme to vedení," zalitoval kouč domácího celku.

Jeho protějšek David Valenčin potvrdil, že na Vítkovice se jeho svěřenci dobře připravili: „Opět po týdnu jsme hráli derby, ale byl to úplně jiný zápas než s Petřkovicemi. Soupeř byl kvalitnější a my jsme se na něj připravovali s největší zodpovědností," potvrdil hrající kouč hostů. „Já jsem na tom utkání s Petřkovicemi byl, Polanka je přejela hlavně v úvodu. Takže i z toho jsme pak čerpali při přípravě na to dnešní zápas. Věděli jsme, že dopředu jsou silní. Cirkl i Fromelius jsou kvalitní útočníci, podporováni ze zálohy Válcem (David Valenčin – pozn. aut.)," uznal sílu poslaneckých hráčů trenér MFK Vítkovice. „Ale věřím, že i my máme určitou kvalitu," dodal s úsměvem Petr Samec.

On sám, ale i jeho protějšek chtěli v sobotním derby zvítězit, ale s bodem je nkonec spokojený i David Valenčin. „Chtěli jsme vyhrát, ale bod z hřiště soupeře bereme a z toho pohledu vládne spokojenost. Ten zápas se však mohl odvíjet trochu jinak, kdybychom dotáhli některé brejky z první půle. Na druhou stranu i soupeř si vytvořil šance a mohl jít do vedení už v první půli. Zápas byl otevřený, ale v globále je ta remíza asi spravedlivá," řekl po utkání David Valenčin, jenž navíc potvrdil těžkost hrací plochy zkrápěné po celých 90 minut deštěm. „Hrálo se na mokré umělé trávě, to dost ovlivnilo průběh zápasu z obou stran, protože na takové počasí v tuhle dobu ještě nejsme úplně zvyklí. Odskoky míčů jsou daleko častější a technická připravenost na to musí být u hráče o to vyšší," dodal hrající trenér Polanky.

MFK Vítkovice – FK SK Polanka 1:1 (0:0)

Branky: 48. Bystrý – 88. Vyležík. Rozhodčí: Švec – Trigas, Picmaus. ŽK: Cirkl, Valenčin (oba Polanka). Diváci: 150.

Vítkovice: Slavík – Kocur (53. Ineman), Sáblik, Prokeš, Piskoř – Bystrý, Oleš, Vojtek, Handzlík (83. M. Švábík), Voznica (78. Bilas) – J. Švábík. Trenér: Petr Samec.

Polanka: Řehulka – Piskoř (83. Fukala), Andrýsek, Bartoš, Němec – Moravčík, Valenčin (81. Planka), Vyležík, Cirkl – Fromelius, Kozelský (53. Kula). Hrající trenér: David Valenčin.

ROSTISLAV KALA