„Těžko se to hodnotí. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, v tom prvním jsme měli problémy s tím, abychom si poradili s olomouckou mezihrou ve středu pole. Sigma nám slušně zatápěla, ale po přestávce jsme si s jejich hrou poradili lépe, ale paradoxně z brejku nám dali nakonec jediný gól v zápase,“ uvedl sedmadvacetiletý fotbalista.

Baník přitom vůbec nemusel mít po zápase v zápise nulu v kolonce počtu vstřelených branek. „Šance byly, dvě jsem měl i já sám,“ mávl rukou.

„Tu hlavičku jsem se snažil dát na přední tyč, protože bylo jasné, že se tam Buchta nedostane. Ale bohužel jsem to dal až moc na přední tyč. A v té druhé šanci to chtělo líp trefit, snažil jsem se do toho míče položit, ať bránu nepřestřelím, ale stejně to letělo nad,“ popsal.

Odjezd fanoušků Baníku ze svinovského nádraží na fotbalový zápas do Olomouce.
VIDEO: Tisíce fanoušků Baníku míří na Hanou
KOUČ. Trenér fotbalistů Baníku Ostrava Bohumil Páník v zápasech neustále svěřence diriguje a povzbuzuje. A ti se mu v posledních zápasech odvděčují důslednou hrou.
Potřebujeme psychicky čisté mužstvo, burcuje trenér Baníku Páník

Šindelář byl společně se zakončujícím olomouckým Plškem a brankářem Laštůvkou v souboji, který předcházel jedinému gólu. „Tam to bylo buď, anebo. Viděl jsem, že je sám na penaltě před gólmanem, takže jsem tam musel skočit s vírou v to, že zabráním střele. Jenže on to vyřešil dobře, poslal nás oba i s Laštym pryč a dával to do prázdné brány. Ale kdybych tam třeba nešel, on vystřelil a skóroval, mohl jsem si to teď vyčítat. Bylo to těžké,“ popsal ostravský zadák rozhodující moment utkání.

Baník zůstává po třinácté sezonní porážce z pětadvaceti zápasů i nadále jedním z „favoritů“ na sestup, na čtrnáctou Jihlavu teď ztrácí tři body. Jinak ale zatím sobotní nezdar nic zásadního neřeší.

„Zkrátka nám pořád chybí body. Ale samozřejmě nám to pozici komplikuje, zápasů je stále míň, a my jsme pořád na sestupové pozici,“ podotkl Martin Šindelář, který v zápase proti Spartě bude muset hrát ve stoperské dvojici bez vyloučeného Václava Procházky.

„Těžko říct, jestli Yunise měl už nechat zakončit, a jestli on musel padat, když běžel sám na gólmana. Navíc se ho sotva dotkl, kdyby ho sestřelil, neřeknu ani půl slova, ale takhle?“ dodal stoper ostravského Baníku Martin Šindelář.

Sigma - Baník, 25. kolo HET ligy, 21. dubna 2018, Olomouc.
Duel Baníku se Spartou se bude hrát před plnými tribunami
Skoro deset tisíc fanoušků sledovalo porážku Baníku v Olomouci.
Komplikace! Baník na Hané nebodoval a zůstává v sestupových vodách