S devíti góly nejlepší střelec Slovanu v podzimní části FORTUNA:LIGY podepsal s ostravským klubem smlouvu na tři a půl roku. „Je to pro mě výzva,“ prohlásil Potočný. "Těším se, až si zazpívám hymnu Baníčku my jsme s tebou," dodal. 

Údajně o vás měli zájem také na Spartě i v Plzni. Co rozhodlo pro Baník? 
Eminentní zájem. Cítil jsem, že Baník o mě fakt hodně stojí. To mě potěšilo.

Jednání se ale táhla… 
Ano. Jsem rád, že mě Liberec uvolnil a jsem tady na Maltě s kluky z Baníku.

Těch devět podzimních gólů pomohlo? 
Za každý gól i přihrávku jsem rád. Vážím si toho, že se mi podzim takhle povedl. Hlavně bych tady na to rád navázal na jaře. 

Nebude problém nové prostředí? 
Myslím, že jsem kluk do party, mám rád srandu, navíc snad polovinu týmu znám, dřív jsme spolu hráli. Doufám, že co nejdřív zapadnu a týmu pomůžu.

Jak se těšíte do Ostravy? 
Pro mě je to druhý konec republiky, jsem z Roudnice nad Labem, ale těším se. Je to pro mě výzva, fanouškovská základna je v Baníku obrovská. Vždy, když jsme v Ostravě hráli a fanoušci začali zpívat Baníčku my jsme s tebou, tak jsme z toho měli všichni husí kůži. Těším se, až budu v domácím dresu a pocítím to.

Jak vlastně vnímáte Baník? 
Vždy jsem ho vnímal tak, že je hlavně silný doma. Hrozně nerad jsem tam jezdil. Vždy to bolelo na hřišti jak od soupeře, tak od fanoušků z tribun. Jsem rád na téhle straně lodi.

Podepsal jste smlouvu na 3,5 roku. Jaký máte plán? 
Žiju přítomností. Netuším, co bude v budoucnosti. Chci teď hlavně odvést maximum za Baník.

Na jaký post s vámi počítá trenér Kozel? Už jste se o tom stihli pobavit? 
Nemám nic jistého, je tady hodně kvalitních kluků. Uvidíme, jak to dopadne. Jsem použitelný na více postech, ideálně se cítím na pozici levého záložníka.

Říká se o vás, že jste správný magor. Jak si to má člověk vyložit? 
Mám rád srandu, neurážím se, hodně do všech rýpu. Působím v osobním životě klidně a tiše, ale jak vlezu do kabiny, tak se měním.