Přitom to chvíli vypadalo, že místo do Ostravy zamíří bývalý kapitán zlínských fotbalistů zpět na Letnou. Místo toho ale od minulého pondělí již zařezává u nováčka a velkého rivala Baníku, kde bude rok hostovat.

„Dopadlo to, jak mělo. Jsem rád, že mohu pomoci týmu a naopak právě v Baníku, který i přese všechno má pořád zvuk a velký kredit,“ konstatoval Tomáš Poznar, jehož finální nezájem mateřského klubu trochu mrzí.

„Překvapilo mě to, ale když Zlín v rozhodující fázi ztratil zájem, vše bylo vyřešené. Je to pryč a já se nyní soustředím na nové angažmá,“ dodal rozhodně 28letý urostlý útočník, jehož kabina přijala vřele. „Ale popravdě jsem tady moc hráčů neznal,“ pousmál se.

Neberete angažmá v Baníku jako krok zpět?

Rozhodně ne. V Plzni je nyní ohromná konkurence a pod novým koučem Vrbou to teprve bude ta pravá Viktorka. Vzhledem k mé ne zrovna povedené uplynulé sezoně se nyní musím dát dohromady, do formy. I proto jsem hledal takový tým, který by mi umožnil hrát více. A Baník měl velký zájem, navíc již prošel očistou. Pád do druhé ligy byl pro něj trest za předchozí majitele, kteří v něm nadělali velké škody. Nyní cítím, že je v dobrých rukou, má jasnou vizi, skládá silný tým do budoucna.

Měl jste více nabídek. Co rozhodlo?

Spojil jsem všechna plus a minus. V Baníku je zajímavá skupina trenérů, v neposlední řadě mě hodně láká spolupráce s Milanem Barošem. Je to největší hrající legenda Baníku. Před podpisem jsem absolvoval dost telefonátů s majitelem klubu Brabcem, které mě v rozhodnutí utvrdily.

Kapitolou samou pro sebe jsou fanoušci Baníku…

Kulisa na zápasech Baníku je vždy mimořádná, každého dokáže vybičovat k supervýkonům. Sice současný městský stadion vnímám spíše jako vítkovický, ale lidé se už sem naučili chodit, je zde mnohem lepší akustika, bude to tu dobře dunět. A věřím, že hned ve druhém kole doma se Slavií. Chybět určitě nebude ani má rodina, která se ale bude muset patřičně dovybavit proprietami a hlavně se naučit chorály!