„Baník je pro nás samozřejmě atraktivní, určitě bude dost lidí. Kvůli tomu to i děláme,“ hlásil před zápasem manažer SK Zápy Michal Mašek, jehož tým měl vysněná pražská „S“. Baník řadí hned za nimi.

Jednak kvůli fanouškům a tradici, ale také kvůli tomu, že jde o nový přírůstek do sbírky prvoligových klubů, které se v Teletník aréně už představily.

Policejní mluvčí Pavel Truxa Deníku sdělil, že policie připravila v souvislosti s fotbalovým utkáním odpovídající bezpečnostní opatření, aby zabránila narušení veřejného pořádku a výtržnostem.

Fotbalový zápas MOL Cup SK Zápy-Baník Ostrava | Video: Luboš Kurzweil

Policisté dohlíželi před začátkem utkání na bezproblémový příjezd fanoušku a poté na příchod fanoušků hostujícího týmu do sektoru hostí, který je umístěn za brankou naproti vstupu (u hráze). Žádné velké problémy ale řešit nemuseli, zápas se odehrál v korektní atmosféře.

Podívejte se na dění na hřišti

Fotogalerie: SK Zápy - Baník Ostrava, dění na hřišti

Parkování na místě řídila městská policie, která řidičům předávala informace na všech vjezdech do Záp. O parkovací místa bývá poblíž hřiště v centru tisícové obce nouze i při běžných zápasech ve třetí lize.

„Předpokládám, že fanoušci Baníku přijedou spíše veřejnou dopravou a musejí se sem nějak dostat. S parkováním to u nás není úplně jednoduché. Ale budeme se s tím muset nějak poprat,“ dodal Mašek.

Divákům nekazilo náladu ani poločasové vedení Baníku Ostrava 1:0. V druhém poločase se domácím podařilo dokonce vyrovnat. Postupový gól Baníku padnul až v 7. minuté nastavení a favorit postoupil po výsledku 2:1.