Fotbalový celek Baníku Ostrava čeká po domácí jarní premiéře s Plzní (1:2) další silný soupeř, v sobotu se svěřenci trenéra Františka Komňackého představí v Jablonci. A právě na severu Čech nový kouč Baníku v sezonách 2007 až 2012 úspěšně působil. I jemu ale musí být jasné, že mladý celek Baníku to bude mít hodně složité. A to nejen proto, že domácí celek prohrál poslední dva ligové zápasy.

Kvůli disciplinárnímu trestu bude hostů scházet levý obránce Tomáš Vengřinek, kterého podle všeho nahradí Ondřej Sukup.

Komňacký potvrdil, že se prakticky jedná o jedinou možnou variantu. Až do konce sezony je totiž mimo hru zimní posila, levý obránce, Alan Sinělnikovs. V jeho případě není vyloučeno ani to, že s ním klub ukončí spolupráci.

Ještě minimálně tři týdny nebude moci nastoupit ani estonský středopolař Joel Lindpere, který má problémy s třísly.

Baník naopak může využít služeb útočníka Michala Krmenčíka a poprvé taky ghanského záložníka Derricka Mensaha.

Do Jablonce by podle všeho mohl s Baníkem odcestovat také zkušený stoper Aleš Neuwirth, který se do velkého fotbalu vrací po druhé operaci kolene.

I když jeho nedělní start je málo pravděpodobný, kouč František Komňacký musí výhledově hledat alternativu i pro střed obrany. Důvodem je skutečnost, že Michal Frydrych i Jan Baránek už mají na svém kontě tři, resp. šest žlutý karet.

Kapitán Baníku Michal Frydrych ale tuhle skutečnost neřeší a soustředí se jen na samotné utkání. „Do Jablonce jedeme s plánem, který bude vycházet z dobré obrany. Uvidíme, jak v každém případě náročný zápas zvládneme. Pokud navážeme na výkon proti Plzni, tak šanci určitě máme," poznamenal Michal Frydrych, který ve čtvrtek oslavil čtyřiadvacáté narozeniny.

Fantiš: Bude to pikantní zápas

O víkendu se zastavil v Ostravě, aby dotáhl své stěhování na sever Čech. Zimní posila Jablonce, útočník Antonín Fantiš, se nemůže souboje s Baníkem dočkat. „Bude to pro mě v každém případě dost zvláštní duel. Strávil jsem tam skoro čtyři roky, strašně se na to těším," uvedl Fantiš. Potvrdil, že je s bývalými spoluhráči stále v kontaktu.

„Volám si s Martinem Lukešem, který už v týmu ale není. Ale hecoval jsem se i s Vencou Svěrkošem a Michalem Frydrychem. Když to vyjde a vyhrajeme, určitě do naší kabiny koupím občerstvení," usmál se Fantiš, který ale neví, zda nastoupí. V prvním jarním kole na Slovácku (0:1) nastoupil až na posledních dvacet minut. „Samozřejmě že bych chtěl hrát od začátku, nebo delší dobu. Vždy to je ale na trenérovi, ten rozhodne," poznamenal Fantiš.

I když potvrdil, že Jablonec je favoritem utkání, snadný zápas to nebude. „I když je Baník předposlední, pořád je to Baník. Sám si pamatuji, že jsme v Jablonci odehráli několik velice dobrých zápasů. V zimě došlo v týmu k hodně změnám, takže ani moc nevím, jak nastoupí," dodal Fantiš.

close zoom_in