Ostravský celek má před zápasem velké starosti. Nejhorší obrana v lize totiž jistě nenastoupí v kompletním složení. Do konce podzimní sezony je mimo hru stoper Benjamin Vomáčka a s angínou ulehl krajní bek Jan Zawada. Úlevy v tréninku měl i Zdenko Kaprálik, který by ale měl hrát. „Postrádat budeme i Jánka Greguše, který měl potíže s kotníkem a začne trénovat v pondělí. Stejné zranění vyřadilo ze hry Tomáše Vrťa," uvedl kouč Radek Látal.

Na čtvrteční tiskové konferenci ještě nechtěl prozradit, kdo bude v Příbrami chytat. Antonín Buček totiž v posledním zápase s Brnem zavinil gól a o jeho startu se spekulovalo. „Rozhodneme se po poradě s trenérem gólmanů Víťou Baránkem před zápasem," uvedl Látal, který ale podle všeho bude důvěřovat dosavadní jedničce týmu Antonínu Bučkovi.

Do základní sestavy se naopak vrací chorvatský záložník Davor Kukec, který se po zranění dostal do optimální kondice. „Složení sestavy se bude odvíjet od zdravotního stavu našich marodů. Hlavně v obraně máme problémy," připustil Látal.

S nasazením útočníka Václava Svěrkoše počítá opět až v průběhu utkání. „Venca se cítí lépe. Noha vydržela a zjevně se mu odblokovaly i určité obavy v podvědomí. Ten start mu pomohl psychicky. Na tréninku si už více dovolí, chodí do soubojů. Proces jeho návratu probíhá zatím zdárně, dále půjdeme postupnými kroky. Na start od začátku to ale ještě určitě není," zdůraznil Radek Látal.

Příbram má na kontě stejně jako Baník osm bodů, což dodává utkání další náboj. Látalovi je zcela jasné, že slezský klub čeká přímý souboj o záchranu v lize, ze kterého by bral i bod. „Musíme se hlavně vyvarovat individuálních chyb, chyb v rozehrávce, pohlídat standardní situace. Tohle je alfa a omega všech našich zápasů. Proti Brnu ukázalo mužstvo hlavně ve druhém poločase obrovskou morálku i vnitřní sílu. Mužstvu věřím," uvedl Látal.

Příbram považuje za nepříjemného protivníka. „Mají širší kádr, který vedení v létě posílilo zkušenými hráči jako například Kalivodou nebo Střihavkou. Z Plzně se vrátil šikovný útočník Wágner nebo záložník Trapp. Asi má taky svoje problémy, ale na to my se nedíváme. Budeme chtít navázat na naše dobré výkony z venku jako v Liberci, Jihlavě nebo Budějovicích," mínil Látal. Kromě nepříjemného protivníka čeká na ostravský celek i zimní počasí, protože na Příbramsku má dnes odpoledne sněžit. „Samozřejmě, že i tahle věc byla součástí přípravy," dodal Látal.

close zoom_in