Podle očekávání nasadili Karvinští do hry hned několik zkoušených hráčů, Baník nastoupil v první půli jen s jedním, jenže Irvingly van Eijma dal hned po dvou minutách gól, když mu karvinská obrana dopřála až příliš mnoho prostoru.

Baník udával tempo hry a po deseti minutách přidal druhý gól. Mondekovu ránu ještě Pastornický zneškodnil, dorážející Stáňa ale neměl problém s umístěním balonu do sítě – 0:2.

Karvinští se dočkali snížení po standardní situaci, po které Hlúpik střílel, brankář Šustr jeho pokus vyrazil, ale jen k nabíhajícímu Ramirezovi, který doklepl na 1:2.

Ostravané měli do poločasu mírně navrch, van Eijma ani Ožvolda už se ale netrefili.

Z přípravného utkání Baník (v bílém) - Karviná 3:1.

Do druhé půle oba trenéři prostřídali a obě jedenáctky se dost pozměnily. V 58. minutě se z dálky krásně trefil Pekár, když brankáři Pastornickému balon přeskočil ruce – 1:3.

Karviná se pak snažila a byla nebezpečnější, ale gól už nedala. Řapka vychytal gólman Chmiel, střílený centr téhož hráče odvrátila obrana Baníku na roh a mezi tyče neprošel ani Šislerův pokus.

Závěrečná šance patřila Baníku, ale Smékal v megatutovce přestřelil prázdnou karvinskou bránu.

Ohlasy trenérů
Jozef Weber (Karviná): „Testovaných hráčů bylo docela dost, to je pravda. Přiznám se, že to nemám moc rád, protože pak to utkání nemá až takovou kvalitu, proto jsme se také snažili hráče na zkoušce rozdělit do dvou poločasů. K utkání toho zase tolik říct nejde, opravdu se hlavně zkoušelo, některé momenty se mi líbily, jiné ne, a stejné je to i u hráčů. Pokračovat s nimi budeme v tomto týdnu, každopádně v klubu víme, že na pozici gólmana musí přijít hotový hráč."
Radim Kučera (Baník): „Moje vítězná premiéra u mužstva mě samozřejmě těší, ale o výsledek tady vůbec nešlo. Karviná postavila hodně testovaných hráčů, my také, protože jsem potřeboval vidět hlavně kluky, kteří na jaře nehráli nebo se teď do týmu vrací z hostování. Chtěl jsem je vidět v akci, jak budou reagovat na systém, na pohyb soupeře, na tlak a tak dále."

MFK Karviná – Baník Ostrava 1:3 (1:2)

Branky: 21. Ramirez – 2. van Eijma, 11. Stáňa, 58. Pekár. Rozhodčí: Dubravský – Kotík, Dresler. ŽK: O. Šašinka (O). Diváci: 1000.

Karviná: Pastornický – P. Pilík, Dobrotka, Košťál, Eismann – Hlúpik, Bajrič, Smrž, Puchel – Budínský – Ramirez. V poločase střídali: Řapek, Šisler, Kalabiška, Moravec, Vondra, J. Hošek, T. Weber, Panák. Trenér: J. Weber.

Baník: Šustr – Celba, Breda, Šindelář, Granečný – Mondek, Chvěja, Ožvolda, Stáňa – O. Šašinka, van Eijma. V poločase střídali: Chmiel, Jakubov, Honiš, Sus, Helešic, Matěj, Pekár, Smékal, Malý, Szotkowski. Trenér: Kučera.