Právě pro nového kouče Baníku i asistenta Petra Samce bude zápas zajímavý už tím, že bude prvním od jejich prosincového příchodu před vlastními fanoušky. Sám Frňka se přivítání ostravských příznivců nebojí, spíše naopak.

„Přiznám se, že tento aspekt až tak nevnímám. Myslím si, že Baník má spoustu fanoušků, kteří jezdili už na zápasy Tipsport ligy. V tom je naše situace jedinečná a nedá se příliš srovnávat s jinými kluby," vyjádřil se pro klubový web pochvalně na adresu fanoušků Frňka.

Baník pod jeho vedením zaznamenal s postupujícím průběhem přípravy zlepšující se výkonnost. Málokdo si dnes vzpomene na porážku 0:3 od Zlína v prvním duelu. Soustředění v Turecku se Ostravanům povedlo a jejich forma by měla vygradovat právě v dnešní generálce, kterou trenér chce vyhrát.

„Jednoduše řečeno, jdeme do toho jako do každého jiného zápasu a jako v jakýkoli jiný okamžik. Pro nás se nic nemění. Je nám jedno, jestli hrajeme generálku nebo mistrovský zápas. Budeme chtít uspět a vyhrát," řekl Petr Frňka, který má s výjimkou chybějících reprezentantů do devatenácti let (Matěj, Helešic, Honiš) kompletní kádr.

"V základních obrysech budeme vycházet ze sestavy, která nám krystalizovala na soustředění v Turecku. To ale neznamená,že nepřijde změna. Aktuální složení základu neberu jako dogma, ale jako výchozí stav, od kterého se chceme odrazit," přiblížil Frňka.

O tom, jak se ostravským fotbalistům proti Spartaku Myjava povede, se fanoušci mohoiu přesvědčit na Bazalech již dnes od 14 hodin. Majitelé permanentek a Karet FCB mají vstupné zdarma, ostatní příznivci zaplatí 30 korun.