Lehký zápas to ale pro ostravský celek nebyl, protože i domácí si vytvořili tři velké šance. Skvělý výkon ale podal brankář Baníku Petr Vašek, který v kritických chvílích svůj tým podržel.

„Petr Vašek chytal výborně a pro nás to nebylo úplně jednoduché utkání. Hlavní ale je, že jsme to zvládli. Byl to klasický pohárový zápas, kdy rozhodlo to, že jsme nic nepodcenili ani nevypustili. Bylo znát, že nikdo z týmu nechce zažít podobnou ostudu, jako loni v Rýmařově, kde Baník ostudně vypadl. Proto jsme rádi, že jsme vyhráli," uvedl kapitán Baníku Tomáš Mičola.

Dolní Benešov – Baník Ostrava 0:3

Branky: 22. a 88. Mičola, 9. Urgela. Rozhodčí: Marek – Pochylý, Vysloužil. Diváci: 1542.

FC Dolní Benešov: Kolenko – Václavek, Juchelka, Haas, Moravec – Adamík, Rubý, Těžký, Hartmann (84. Spruch), Býma (78. Oberherr) – Labuda (69. Radek).

FC Baník Ostrava: Vašek – Celba, Pokorný, Lischka, Sus – Malý (56. Nerad), Chvěja – Mondek (59. Lupták), Mičola, Helešic – Urgela (75. O. Šašinka).

Hlasy trenérů:

Vlastimil Petržela (Baník Ostrava): „S výsledkem a postupem jsme spokojeni, ale jinak naše hra trpěla tím, že jsme měli problémy se sestavou. Bylo to hodně poslepované, někteří hráči nemohli hrát a znovu se to bohužel projevilo na celkové nesehranosti. Soupeř se proti nám znovu dostal do šancí, ale podržel nás gólman Petr Vašek."

Dušan Christoph (Dolní Benešov): „Čekal jsem, že budeme mít šance, což se potvrdilo. Ukázalo se, že hlavně standardní situace nemáme špatné. Jinak mě mrzí dvě zahozené tutovky v prvním poločase, kdy běžel Adamík sám na gólmana Vaška, který ho ale skvěle vychytal. Ještě větší tutovku pak spálil v 48. minutě Labuda. Takový kanonýr musí podobnou šanci proměnit. Tam se z našeho pohledu zápas zlomil. Na „kdyby" se fotbal nehraje. My jsme gól nedali, a proto jsme nemohli pomýšlet na lepší výsledek."