TREST ZA RÝMAŘOV. Fotbalisté Baníku celý týden pracovali na údržbě a zvelebování areálu na Bazalech. Každé ráno nafasovali lopaty, koštata a zvelebovali ochozy tréninkového hřiště. Trest pro hráče vymyslel kouč Radomír Korytář.

Fanoušci Baníku dávají současný stav většinou za vinu vedení klubu (Petr Šafarčík, Michal Šafarčík, Matouš Hába atd.), což potvrdila i nedávná anketa na webu www.msdenik.cz.

V ní čtenáři měli odpovědět na otázku: kdo může za mizerný start Baníku do sezony?

91 procent čtenářů (celkem se do ankety zapojilo 1438 lidí) si myslí, že hlavní vinu nese právě vedení Baníku.

I když fotbalové Česko žije kvalifikačními zápasy reprezentace, Baník i tak plní stránky novin.

A to nejen kvůli pozastaveným přestupům za známou kauzu Žižkov. Už tak psychiky nalomení fotbalisté Baníku, které po ostudném pohárovém vyřazení v Rýmařově napadli vlastní fanoušci, byli zástupci médií zachyceni, jak s košťaty a lopatami pracují na Bazalech.

Reakce fanoušků na internetu a sociálních sítích na tento krok jsou různé, jedni ho schvalují, jiní zase zatracují. Sportovní redakce Moravskoslezského deníku byla na webu nebo emailem opakovaně vyzývána, aby nejzajímavější názory zveřejnila.

Dnes přinášíme blog fanouška s pseudonymem Francesco Totti.

PŘEVZATO Z INTERNETU

Máme vás na háku …Je to jako léto roku 1989. Komunistický režim se v Československu hroutil, ale vedení KSČ v čele s Miloušem dělalo jako by nic.
Ty samé kouřové signály vycházejí z dílny současného vedení Baníku Ostrava, které se „stranickými" textíky snaží maskovat daný stav toho, že tým je jasným kandidátem číslo jedna na sestup. A to nejen ze sportovních důvodů.
Vedení klubu s fanoušky nekomunikuje a dělá z nich prostoduchými prohlášeními blbce. Jenže poddaný lid není hloupý a už dávno prokoukl fakt, že na kopci jen maskují blížící se definitivní průšvih.
Na oficiálním webu si sice založili sekci „ptejte se", ale nikdo v ní od července neodpovídá. Ano jsou tam i vulgární dotazy, ale ty se dají vymazat a na ty slušné odpovědět.
Jenže vedení nemá slova. Jako by bylo slepé a hluché. Volání lidu neslyší a mele si tu svou.
Nevíme, proč utekl obránce Dresler do Teplic, kdo je zodpovědný za příchody cizinců Zapaty a Lučiče atd. Je to pořád dokola.
Utajený přátelský zápas s Petřkovicemi (1:0) a do toho opatření, kdy hráči celý týden chodí za trest před tréninky pracovat s košťaty a lopatami na Bazalech.
Dělat z fanoušků blbce, to jediné současné vedení Baníku umí.
Baník je v Česku pro smích a v jednom má ten Berbr pravdu: my jsme tady fakt Asiati. Fotbalová republika nás už ani nemůže brát vážně. Fanoušek Baníku se už jen kysele směje a uchyluje k alkoholu.
Vy běžte k čertu. Tím, že nezaplatíte Žižkovu a budete tvrdit, že závazek je minulého vedení a je neplatný, vlastně jen přibijete poslední hřebíček na rakev s kdysi zlatým písmem vyrytého názvu Baník Ostrava!

Bloger Francesco Totti
Blog byl redakčně krácen.
Celý ho najdete na webu www.banik-ostrava.cz
Názory v této rubrice se nemusí ztotožňovat s názorem redakce.