Fortuna národní fotbalová liga míří do finále. Aktuálně druhý Baník ve středu nečekaně remizoval v derby s Vítkovicemi 2:2 a před dotírající Opavou má náskok už jen tří bodů.

Je jasné, že poslední tři kola budou hodně zajímavá.

Mezi fotbalovými kluby Baníku a Opavy to jiskří nejen na hřišti, ale také v zákulisí.

Kouč Baníku Vlastimil Petržela středeční remízu s městským rivalem z Vítkovic, který je v tabulce předposlední, nesl těžce. Baník totiž ztratil nejen dva důležité body, ale přišel také o svého kapitána Zápotočného. Zkušený stoper byl v závěru utkání po evidentním faulu vyloučený.

Vlastimil Petržela, který si v rozhovorech s novináři tradičně nebere s ničím servítky, vyjádřil obavu z toho, že šéf klubu z Opavy Marek Hájek má vliv na Disciplinární komisi FAČR! „Problém je, že nám ze hry vypadl vyloučený Zápotočný. Je to náš klíčový hráč. Počítám, že bude chybět dva zápasy, pan Hájek (šéf SFC Opava pozn. red.) to zařídí..,“ řekl Petržela.

To, že šlo ze strany Vlastimila Petržely jen o další unáhlený výrok, svědčí i skutečnost, že Disciplinární komise FAČR pozastavila Tomáši Zápotočnému na svém čtvrtečním zasedání činnost na jeden duel.

SFC Opava tento výrok ale pobouřil a ve čtvrtek dal podnět Disciplinární komisi, aby se jím zabývala. „Vůbec nechápu, jak bych mohl někdo takovou věc u Disciplinární komise ovlivnit. Důrazně se proti tvrzení trenéra Baníku Vlastimila Petržely ohrazuji,“ reagoval předseda představenstva SFC Opava Marek Hájek.

Půjde se kouč Baníku Vlastimil Petržela zpovídat před Disciplinární komisi?

BOJ O POSTUP DO PRVNÍ LIGY:

1. Olomouc 27 21 4 2 57:18 67

2. Baník Ostrava 27 16 9 2 42:20 57

3. SFC Opava 27 16 6 5 54:31 54

LOS BANÍKU: Sokolov (doma), Olomouc (venku), Znojmo (doma).

LOS OPAVY: Varnsdorf (doma), Sokolov (venku), Olomouc (doma).