Divácky určitě atraktivní a dramatický, ale také možná místy až přespříliš nervozní duel mezi Pustou Polomí a Polankou nakonec vyzněl výsledkově o fous lépe pro domácí, kteří v důležitém utkání 23. kola fotbalového krajského přeboru vyhráli 4:3, byť už po půlhodině hry měli k dobru tříbrankový náskok.

Nakonec se však zachraňující se tým vedený Kamilem Papugou až do posledních chvil o cenné tři body třásl. Kdyby totiž ve třetí minutě nastavení Fukala jen o maličko líp trefil míč po centru kapitána Valenčina, mohly se body dělit. „Jsem v prvé řadě rád za tři body, taky za to, že se nám probudili ofenzivní hráči a doslova nadšený jsem z výkonu Martina Raszyka. Jinak ale pochopitelně po takovém průběhu, kdy vedeme v poločase o tři góly a hrajeme proti oslabenému soupeři, musím být i kritický, protože někteří zkušení kluci ten druhý poločas nezvládli," říkal domácí trenér.

„Když to tak vezmu: první gól, který padá na vrub našeho gólamana, jemuž prošla nepříliš důrazná hlavička Fukaly pod tělem, byl hodně laciný. Při tom druhém se Mikulenka s Polomským nedomluví a nepovedený závěr završil penaltovým fauelm Poštulka, jenž zbytečně sahá po soupeři, který běží k brankové čáře v rohu šestnáctky. Kluci si to zkrátka naprosto sami zkomplikovali. Ale v naší situaci i tak musíme být šťastní za to vítězství," vysvětlil Kamil Papuga a doplnil: „Víte, ono se to hraje za takového stavu paradoxně špatně. Pamatuju se, kdy jsem ještě ve Vítkovicích hrál ve druhé lize podobně se vyvíjející zápas proti Frýdku, od kterého jsme nakonec dostali po pauze pět gólů, a jen díky dvěma regulerním, ale neuznaným, to skončilo nerozhodně. Za stavu 0:3 hraje soupeř vabank, v podstatě nemůže nic ztratit. A to bylo podobné i teď. Navíc byly na hřišti emoce a to i kvůli rozhodčích. Budu se sice opakovat, já se jich nezastávám ani je nehaním, ale všichni si tady musíme uvědomit, že společně hrajeme až krajský přebor. Hráči i ti sudí."

Situace na skvěle připraveném trávníku v Pusté Polomi, který si rozhodně nezadá s pažitem třeba i při zápasech Ligy mistrů, se začala vyostřovat už před půlí, kdy zkušený hostující kapitán Valenčin rychle rozehrál přímý kop, vstřelil branku, leč rozhodčí Vítek jí neuznal. „On ale neukázal, že se bude rozehrávat na jeho písknutí. A když už, tak mi měl dát žlutou kartu," kroutil polanecký vůdce hlavou.

Po přestávce se začalo na hřišti ještě více jiskřit, což vyústilo po hodině hry v potyčku po řadě ostrých soubojů před domácí brankou, do níž se kromě nakonec jediného vyloučeného Martina Plisky zapojila snad desítka fotbalistů. „Ale jo, loktem jsem ho trefil. To je pravda, ale to bylo fakt v okamžiku, kdy mě jeden z domácích žduchl a já se dostal do záklonu. Navíc jsem určitě Šmíďákovi, se kterým jsem toho společně dost prožil, ublížit nechtěl," vysvětloval polanecký stoper. „Podle mě měl rozhodčí vyloučit buď na obou stranách nebo dát po žlutých a mohl být klid. Jinak dobré, penaltu jsme udělali, chybu, jasně beru, ale třeba to nakopnutí Vyležíka bez míče jen za žlutou? Hmm, co k tomu říct?," doplnil polanecký kouč Lubomír Adler, kterého i další rozhodnutí Jakuba Vítka vyváděly z rovnováhy.

Přesto se po nakonec neúspěšném boji snažil o nadhled. „Na druhé straně, a to prosím nechci, aby se to jen na to svedlo, ale hrát pod takovými rozhodčími, to je špatně… Člověk celý týden mančaft připravuje na těžký zápas a potom je od nich k vidění to, co bylo teď a tady. Podotýkám špatně na obě strany, nejen proti nám."

Jeho týmu se v důležitém zápase, který mohl Polanku udržet doslova nadostřel čelu tabulky, herně nepovedl zejména první poločas. „Tohle byl zápas pro moji nervovou soustavu a pro diváka atraktivní. Z našeho pohledu je to samozřejmě špatně, abychom dostali čtyři branky a nula tři prohráli poločas. Navíc po takových chybách, to je strašidelné. Bylo zřejmé, že zápas se bude vyvíjet podle toho, kdo udělá víc chyb. A to jsme nakonec byli my, za což nás soupeř ztrestal. A navíc, i když to možná opticky až tak nevypadalo, jsem úvodní pětačtyřiceti­minutovku dobře nehráli. Zkrátka kluci nedodželi to, co jsme si řekli. Podle mě tam bylo až příliš moc laxnosti," vydýchával Adler, který přiznal, že během přestávky, během níž kromě jiného sáhl hned ke dvojímu střídání, musel zvednout v kabině hlas. „Zkusili jsme něco změnit, po pauze jsme šli do to s tím, že budeme hrát důrazně a nátlakově. Jiná varianta v tu chvíli už nebyla. A já jsem ji nakonec viděl jako jednoznačně úspěšnou, protože jsem pořád věřil, že ten zápas se dá zdramatizovat, ne-li zvrátit. Ale bohužel pro nás jsme ho jen zdramatizovali," dodal Lubomír Adler se smutným pousmáním.

Sport-Club Pustá Polom – FK SK Polanka 4:3 (3:0)

Branky: 20. Kozel z pen., 24. Raszyk, 31. Štefek, 72. Šmíd – 70. Fukala, 83. vlastní Mikulenka, 85. Cirkl z pen. Rozhodčí: Vítek – Osička, Bártla. ŽK: Hradský, Šmíd, Beinhauer – Bartoš, Kozelský. ČK: 60. Pliska (Polanka). Diváci: 200.

Pustá Polom: Polomský – Poštulka, Mikulenka, Hradský, Kozel – Štefek (73. Schlossarek, 90. Musálek), Beinhauer, Hradský, Šmíd – Literák, Raszyk (87. Fico). Trenér: Papuga.

Polanka: Řehulka – Bartoš, Pliska, Andrýsek, Němec – Kula, Valenčin, Prausek (46. Fukala), Vyležík, Slahúčka (46. Kozelský) – Cirkl. Trenér: Adler.

Tak šel čas v utkání Pustá Polom – Polanka

17. Valenčinův trestný kop sice hostující Cirkl hlavou nezužitkoval, ale míč se k němu odrazil, a polanecký útočník jej přes hlavu paslal na zadní tyč, kde však hlavičkujícího Plisku Polomský vychytal.

20. Domácí záložník Šmíd poslal míč rozběhnutému Raszykovi, kterého Prausek tak nešikovně zakřižoval, že se pískala penalta, kterou David Kozel s přehledem proměnil – 1:0.

24. I další Šmídův pas na Martina Raszyka skončil brankou – jednadvacetiletý útočník se obtočil kolem dezorientovaného Andrýska a křížnou střelou nedal Řehulkovi šanci – 2:0.

31. Po sérii chyb v polanecké rozehrávce se míč dostal po centru Raszyka k osamocenému Tomáši Štefkovi, který nezaváhal – 3:0.

40. Po sporném faulu Martina Hradského na Cirkla překopl teprve se stavějící zeď Valenčin, ale rozhodčí gól neuznal.

49. Faul Martina Hradského bez míče na Vyležíka rozhodčí neposoudil přísněji než jen žlutou kartou.

52. Střídající Kozelský pořádně protáhl Polomského, domácí brankář nakonec jeho přízemní střelu vytlačil na roh.

53. Hhbitý Kula vběhl do domácí šestnáctky, kde teatrálně spadl, ale rozhodčí Vítek mu jeho etudu nezbaštil, leč žlutou kartu za filmování neudělil.

60. Po nepřehledném závaru před domácí brankou došlo k divoké strkanici, kterou odnesl hostující Pliska vyloučením.

62. Šmíd v ostrém střetu s Vyležíkem polaneckého záložníka loktem doslova sestřelil, ale rozhodčí znovu tasil jen žluté napomenutí.

70. Bartošův centr na zadní tyč uklidil hlavou po tělem padajícího Polomského do domácí sítě Radomír Fukala – 3:1.

72. Osamocený Radim Šmíd si nakonec poradil s propadlým centrem Štefka – 4:1.

83. Valenčinův centr na Cirkla si srazil do vlastní sítě kapitán Milan Mikulenka – 4:2.

85. Poštulka zbytečně v rohu šestáctky fauloval Fukalu, z nařízené penalty vykřesal polaneckou naději Pavel Cirkl – 4:3.

89. Střídající Fico pelášil přes půl hřiště sám na Řehulku, leč v zakončení byl až příliš zbrklý a jeho střela skončila hodně vedle.

90.+2 Centr kapitána Valenčina přistál u kopaček volného Fukaly, který se sice do míče položil, ale křížné střele chyběl k zaplutí do sítě bezmocného Polomského snad metr.