Ostravští fotbalisté vstupují do sezony v relativní pohodě. Stále se vezou na pozitivní vlně z vydařeného konce minulé sezony, k čemuž přispěla také i příprava, během níž neprohráli. Navíc se podařilo udržet všechny opory, takže klub by rád po čtyřech letech boje o holé přežití konečně vystoupal ligovou tabulkou výše do klidnějších vod.

To vše potvrzuje také sportovní manažer Radek Slončík. „Už po konci loňského ročníku majitel deklaroval, že Baník chce složení kádru udržet. Nabídky za některé naše hráče byly zajímavé, ale ne až tak, že by nás to přesvědčilo k jejich prodeji," řekl na tradiční předsezonní tiskové konferenci Slončík, který se vyjádřil také k cílům Baníku v ročníku 2014/2015.

„Chceme navázat na konec minulé sezony, a to po výsledkové i herní stránce, přičemž bychom se rádi pohybovali v klidném středu tabulky," pronesl Slončík.¨

Nejčastěji zmiňovanými hráči Baníku kvůli zájmu cizích klubů byli Jan Baránek a Ján Greguš, o které se ucházela Plzeň, respektive Jablonec. Registrovali jste nabídky i na jiné fotbalisty?
Ano, o některé další kluky jsme zaznamenali zájem, ale nebyla to žádná konkrétní nabídka.

Vedle toho, že nikdo neodešel, Baník také nikdo neposílil. Přitom několik hráčů bylo v Ostravě na zkoušce, ale nakonec jste se pro žádného z nich nerozhodli.
Pár hráčů jsme testovali, ale nakonec jsme podle vlastních kritérií situaci vyhodnotili tak, že zkoušení hráči nebyli lepší než ti, které už v klubu máme. Hlavní změny v podobě příchodů jsme udělali v zimě, nyní chceme tým stabilizovat. Proto jsme se rozhodli nikoho dalšího neangažovat.

Jaké jsou tedy cíle Baníku v nadcházejícím ročníku? Zřejmě primární je záchrana.
Jak jsem už řekl, především chceme sezonu dobře začít a po výsledkové i herní stránce navázat na konec té minulé. Myslíme si, že tento tým má na to, aby se pohyboval v klidném středu tabulky, mimo přímý boj o záchranu. Důležité samozřejmě bude, jak se nám povedou první kola, od kterých se bude další průběh soutěže odvíjet.

Každý rok se mluví, že nadcházející ročník by měl být jiný a lepší než ten předchozí. Myslíte, že se to tentokrát vyplní?
Pochopitelně v to doufáme. V týmu je konkurence, nikdo nemá nic jistého, čímž se všichni hráči posouvají ve výkonnosti dál. To samozřejmě týmu prospívá. Zároveň si myslím, že charakter mužstva je dobrý, jeden maká za druhého, to je důležité. Proto věřím, že to tentokrát bude jiná sezona, než byly ty nedávno minulé. Jak říkám, závěr minulé sezony naznačil možnosti tohoto kádru. Do sezony jdeme s pokorou, takže věříme, že se nám bude dařit.

Klub v současnosti zasáhl spor s fanoušky ohledně poskytování osobních údajů pro potřebu získání permanentní vstupenky či karet FCB. Jak se s tím vyrovnáváte?
V porovnání s minulou sezonou došlo k nárůstu počtu prodaných permanentek. Pokud jde o bojkot fanoušků z kotle, tak nás to samozřejmě mrzí, ale zároveň si myslím, že ti, které Baník zajímá a budou chtít přijít na Bazaly, tak i přes tyto podmínky přijdou. Hráči totiž jejich podporu vnímají a potřebují. Vždyť všichni víme, jak to na Bazalech vypadá, když se zde sejde alespoň deset tisíc lidí.

Hodně se mluví o lize, ale co národní pohár? Jaké máte ambice v Poháru České pošty?
I na pohárovou soutěž pochopitelně myslíme a také ona je pro nás velmi důležitá. Rozhodně i na tomto poli chceme uspět a dotáhnout to co nejdál.

Mezi fotbalovými příznivci je velmi diskutovaný také možný návrat Milana Baroše. Jak vypadá situace okolo tohoto útočníka a ikony Baníku?
Tady je to poměrně jednoduché je to na Milanovi. Je to asi čtrnáct dní, co jsem s ním mluvil naposledy, a vím, že po ukončení smlouvy v Turecku měl nabídky ze zemí jako Indie či Dubaj. Nevím, jaká je situace v této chvíli, nicméně v průběhu příštích čtrnácti dnů bychom to měli vědět.