Slončík dostal nabídku vykonávat v novém Baníku funkci sportovního ředitele a kývl na ni. „Radek obdržel nabídku, které se neříká ne. Přejeme mu, ať se mu v Ostravě daří a ať se dál slibně rozvíjí naše spolupráce s Baníkem," poznamenal prezident karvinského klubu Jan Wolf.

„Nabídku jsem dostal minulý čtvrtek, pánové Šafarčík s Adámkem si mě pozvali na Bazaly a řekli mi, jaká by byla náplň mé práce. Moc se to neliší od toho, co jsem vykonával v Karviné, staral bych se o chod klubu, zastupoval jej na ligových shromážděních, jednal s obchodními partnery a podobně," přiblížil Slončík.

Ostravskou nabídku pak projednali s prezidentem Karviné Janem Wolfem a generálním manažerem klubu Petrem Mašlejem, kteří mu dali zelenou k odchodu na Bazaly. Tam nastoupí 1. června. A co pro Slončíka znamená návrat do klubu, kde strávil největší část své kariéry? "Za prvé: Baník je Baník. Těším se na spolupráci s kolegy, na skvělé fanoušky. Něco jsem tady odkopal, slavil titul, ke klubu jsem si logicky vytvořil vřelý vztah. Za druhé nás ale taky čeká moře práce. Je tady obrovský dluh, v nejbližší době se budeme muset všichni uskrovnit, abychom Baníku odlehčili," vypíchl majitel 243 ligových startů v dresu ostravského klubu základní myšlenku.

„S Radkem máme nadále seriózní vztah a bereme to prostě tak, že odchází do první ligy," dodal prezident Karviné Wolf, který s informací, že Karvinou opustí její sportovní manažer, pracuje jen pár dnů. „Proto ani neřešíme, koho obsadíme na Radkovo místo, nebo jestli tuto funkci vůbec někým obsadíme. Je to čerstvé a rozhodneme se až po sezoně," zakončil Jan Wolf.