„Pomalu jsem si nesáhl na balon a hned dvakrát jsem lovil míč z branky,“ ohlížel se za sobotním zápasem dvaadvacetiletý gólman. „Začali jsme dobře, v desáté minutě jsme vedli 2:0, zdálo se, že nás čeká pohodové utkání, nakonec bylo ale vše jinak,“ dodal Radim Mokrohajský.

Vzhledem k tomu, že v sobotu hrál téměř doma, měl v hledišti i svůj fanklub. „Přišla rodina i kamarádi. Už jsem se byl s nimi i pozdravit,“ řekl brankář, který po zápase chvíli diskutoval s domácím záložníkem Danielem Bartlem, mimochodem bývalým spoluhráčem z ostravského Baníku.

Mladý gólman přišel do Sparty ještě v dorosteneckém věku z ostravského Baníku, mezi tyčemi ale zatím moc šancí nedostal. „Čekal jsem, že dostanu více šancí. Doufám, že alespoň v zápasech, ve kterých jsem chytal, byla s mými výkony spokojenost,“ říká brankář, který absolvoval stáž ve skotském velkoklubu Celtic Glasgow.

Svého rozhodnutí odejít do Sparty nelituje. „Mám možnost být součástí jednoho z největších klubů u nás. Trénoval jsem s brankáři jako Jarda Blažek, Daniel Zítka nebo Matúš Kozáčík, byla to pro mě velká škola,“ přiznává mladý brankář.

Ke své nejbližší budoucnosti říká: „Snažím se studovat, fotbal ale stále preferuji. Chtěl bych chytat v první či druhé lize, to by bylo ideální.“ Další ostravský gólman Tomáš Grigar se také ve Spartě neprosadil, a v současné době patří do širšího kádru reprezentace. „Taky dobrá cesta,“ pousmál se Radim Mokrohajský.