Jak jste viděl tu penaltovou situaci?

Já byl od ní daleko, ale přišlo mi to nějaké takové divné. Nevím jestli by ten míč Adam Varadi ještě stihl, a k jak velkému kontaktu tam došlo. Prý ho Jožka Adámik neviděl. Pro nás v každém případě hodně nešťastný moment.

Pak jste se ale trošku zvedli a měli několik možností vyrovnat.

Taky se mi zdálo, že pol té třicáté minutě jsme začali zlobit. Bohužel jsme slibně rozehrané akce nedotáhli do zakončení, což bylo asi taky klíčové. Je jasné, že za stavu 1:1 by třeba mohla Sigma trošku znervóznět.

Gól do šatny pak asi pohřbil naděje na bodový zisk, kdy se po rohovém kopu trefil hlavou Rossi. Jak jste viděl tuhle situaci.

To je těžké se k tomu vyjadřovat. Já nevím, no tak ten míč letěl na malé vápno, kde by to gólman měl mít! Jasně byli tam i hráči, ale v pětce musí kralovat brankář, což se nestalo.

Co jste si říkali v kabině? Otřásl s týmem gól do šatny?

Vždycky to je nepříjemné. Když v Olomouci prohráváte po poločase 0:2, je to těžké s výsledkem něco udělat. V kabině jsme si řekli, že když to nejde herně, musíme alespoň bojovat. Sice jsme se s tím pokusili něco udělat, ale Sigma si zápas už pohlídala. Drželi balón a my už moc šancí neměli.

Po dvou kolech máte nulu na kontě, navíc vás nyní čeká doma Boleslav, pak duel v Jablonci…

Není to žádná sranda. Na los se však nesmíme vymlouvat ani nad ním moc přemýšlet. Pořád opakujeme, že nesmíme dostávat laciné góly, ale ty situace se opakují. Je to stále dokola.

Kromě bodů jste přišli i o kapitána Martina Lukeše.

To je pro nás velká ztráta, bez něho to bude ještě těžší. Ale musíme se zvednout a sbírat body. Jiná cesta není.

Fanoušci Baníku během utkání několikrát vyvolávali jméno Václava Svěrkoše, o jehož návratu se v kuloárech mluví…

To by bylo perfektní kdyby se vrátil, to je bez debat. Je to odchovanec, který umí dát gól, hrál i za nároďák, což hovoří za vše. Určitě by nám pomohl na hřišti i v kabině. Uvidíme, jak to dopadne.