Podle nového nařízení FAČR má být kapacita Bazalů téměř dvojnásobně snížena na celkových 8800 míst. Počítá přitom s úplným zavřením pěti sektorů na nekryté části tribun, které kotle domácích i hostujících příznivců oddělují od středového bloku hlediště.

"Dopis jsme obdrželi v závěru minulého týdne a jeho obsah je teď předmětem jednání mezi vedením klubem a vlastníkem stadionu, tedy Statutárním městem Ostrava," řekl tiskový mluvčí klubu Jaroslav Baďura.

Soubor přísných opatření, která jsou nutností pro získání licence na další sezonu, je patrně reakcí na nepokoje v hledišti během dubnového utkání Baníku se Spartou. Přestože fanoušci obou táborů se k sobě vůbec nedostali, přibližně na dvacet minut tehdy zaměstnali bezpečnostní složky.

S novou kapacitou stadionu by Baník zřejmě i několikrát v sezoně hlásil vyprodáno. V letošní sezoně má průměr na domácích zápasech 6108 diváků, ale na zápasy s Plzní nebo Spartou přišlo přes deset tisíc fanoušků. Vyžadované kapacitě by ale nestačil například ani poslední zápas s Jihlavou, který navštívilo 8818 lidí.

Bazaly jsou od loňského května majetkem města, které celý areál odkoupilo za zhruba 115 milionů korun, a klub tím tehdy zachránilo před bankrotem.