Změnu kapitána přijala kabina v naprosté pohodě. „Nikdo nebyl proti. Spíše naopak. Trenér chtěl dát týmu nový impuls, aby kapitána dělal ostřílený hráč, který má zkušenosti ze zahraničí a třeba i z reprezentace. Tak nám to i vysvětlil a Aleš Neuwirth to vzal v pohodě,“ poznamenal Bolf.

Více než to, kdo nosí kapitánskou pásku, ale i Bolfa zajímá, jak jeho tým zvládne poslední ligové utkání v Brně. „Jedeme tam s pokorou a určitě tam budeme chtít bodovat,“ podotkl Bolf.

Po příchodu nového kouče ostravský celek remizoval v Edenu se Slavií a stejný výsledek by na Bazalech brali všemi deseti. Bolf nechtěl moc rozebírat, co se v posledních týdnech nejvíce v týmu nebo na trénincích změnilo. „Moc to nechci komentovat, aby se to neobrátilo pro mě a trenéru Koubkovi. Můžu jen říct, že kabinou proletěl čistý vzduch a zůstal tam, což je důležité.“

Také bývalý dlouholetý reprezentant věří, že Baník nepřezimuje na sestupové příčce. „Já bych to tak nebral. Určitě nás netěší pohled na tabulku, ale v zimní přestávce bude dost času kvalitně potrénovat. V prvním jarním kole nás hned doma čeká Sparta, takže věřím, že to bude takový odrazový můstek k lepším výkonům,“ dodal Bolf.