V minulém ročníku právě na jihu Čech získali fotbalisté Baníku Ostrava v šestém odehraném zápase první bod v soutěži a stejný výsledek by podle všeho brali i nyní.

A to hlavně proto, že Dynamu se v domácím prostředí hodně daří. Vždyť svěřenci trenéra Františka Cipra prohráli jediné z posledních třinácti domácích utkání. „Současný Baník je jiný než ten z minulé sezony, který hrál o záchranu. V Jablonci baníkovci nezaslouženě prohráli, hráli velmi dobře, a kdyby proměnili nějakou šanci v prvním poločase, určitě by si nějaký bod odvezli. Doma se Slavií totéž," varoval českobudějovický kouč.

Speciální motivací se netají Michal Daněk, Miroslav Markovič, Tomáš Řepka a Rudolf Otepka, kteří v Ostravě v minulosti hrávali.

„Těším se na to jako na každý zápas se Slavií a s Baníkem, je to pro mě nadstandardní zápas," podotkl velký sparťan Řepka a na dálku tradičně hecoval ostravské fanoušky. „Těším se nejen na zápas, ale i na fanoušky. Jsem zvědavý, co vymyslí, jaké pokřiky. Ale oni nejsou moc nápadití, dělají pořád stejné pokřiky," rýpl si Řepka do ostravských příznivců.

Baník má k výkonům Dynama na domácím trávníku respekt, rád by ale konečně získal tři body. „Máme sice nějaké těžkosti se sestavou, několik hráčů má zdravotní problémy, ale věřím, že to do pondělí dáme dohromady," dodal ostravský trenér Radek Látal. 

Infografika Deníku