Baník U21 prošel divizí vcelku bez problémů, když mladý tým dvakrát prohrál a osmkrát remizoval. Dvě kola před koncem tak slaví návrat do MSFL. „Určitě jsme se mohli radovat i dříve, ale sezonu musíme hodnotit pozitivně. Myslím, že mohu říct, že náš postup byl suverénní. Divizi jsme vedli prakticky od samého začátku. Já musím poděkovat i svým trenérským předchůdcům v čele s Bobem Páníkem, kteří celek v létě složili,“ poznamenal Pavel Malura, který přišel k týmu v průběhu podzimní části.

Baník U21 pod Malurovým vedením hrál líbivý a útočný fotbal, což potvrzuje i dvaašedesát vstřelených branek „Divizi jsme ale vyhráli hlavně díky kolektivnímu pojetí. Je třeba si uvědomit, že na začátku sezony do týmu patřili třeba Šmejkal, Vrťo nebo Fantiš. Tedy hráči s ligovými ambicemi. V zimě se ale situace změnila, ale na hře a výkonech to znát nebylo.

Hráli jsme kolektivně a vyčnívali i jednotlivci, třeba Kaizar nebo Dostál. Z mého pohledu bylo jaro lepší než podzim. Vyrovnaným soupeřem nám byly jen Mikulovice, kdy se hrál fotbal nahoru a dolů. V tom utkání byl výsledek otevřený. Jinak jsme byli v zápasech lepší, a buď se prosadili a vyhráli, nebo ne. Nikdo nás nepřehrál,“ uvedl Malura, který měl k dispozici hráče ročníků 1990 a 1991.

Týmu ale pomohl i zkušený obránce Dan Tchuř, který se na Bazaly vrátil v zimě z Karviné. „Byl to další kamínek do mozaiky týmu. Dan postupu samozřejmě hodně pomohl, protože svým přístupem v tréninku i v zápasech šel mladým klukům příkladem,“ řekl Malura, který věří, že Dan Tchuř pomůže týmu i v příští sezoně ve třetí lize.

„Není to v českých klubech výjimečná věc, že za rezervní celek hraje jeden dva zkušení borci. Jak říkám, hráč Danových kvalit může mladším spoluhráčům předávat zkušenosti, což je pro jejich další růst hodně pozitivní věc“

Baník U21 půjde do třetí ligy s podobným kádrem, který vybojoval postup. „Hlavní slovo bude mít kouč ligového celku Karol Marko. Do přípravy vezmeme mladé kluky ročníku 1992, kteří ještě zvýší konkurenci v týmu. Já věřím, že opět vsadíme na týmový duch a budeme hrát v soutěži důstojnou roli,“ poznamenal Malura.

Vedení Baníku Ostrava čeká i přemýšlení o tom, kde bude rezervní celek hrát svá mistrovská utkání. „Ve Vřesině jsme byli maximálně spokojeni a musíme domácímu klubu poděkovat. Na druhé straně je ale také třeba říct, že to hřiště je tady menší. Proto je jasné, že ve třetí lize bychom to měli i z toho důvodu se soupeři složitější.

Nám by více vyhovovalo velké hřiště, na kterém bychom mohli soupeře rozběhat a lépe na něm kombinovat. V Ostravě ale moc jiných možností není, takže se budeme s vedení snažit najít to nejlepší řešení. Je to určitě věc, o které se budeme v příštích týdnech bavit,“ zakončil Malura.