S divizí už máte svou zkušenost. V minulé sezoně jste působil v Mikulovicích. Zkuste porovnat divizi tam a divizi v Karviné.

V Mikulovicích jsem byl jen půl roku, ale už tam se potvrdilo, že je to silná soutěž. Hráli jsme tam vlastně jen na standardky, v Karviné se více věnujeme kombinacím. Pro spoustu mladých hráčů, kteří v divizi dostávají příležitost, je to velmi dobrá průprava pro mužský fotbal.

Divize ale asi nebude vaším stropem, nebo ano?
To ne, hrál jsem skoro celou dobu ve Vítkovicích, jenže ty skončily, tak jsem pak šel na Žižkov, ale tam jsem si přivodil zranění kolena. Rozehrával jsem se proto v krajském přeboru a posléze právě v divizních Mikulovících. Fakt, že bych se rád prosadil do třetí nebo do druhé ligy byl jedním z důvodů, proč jsem skončil v Karviné.

Studujete na Ostravské univerzitě obor rekreologie. Můžete to přiblížit?
Je to vlastně obor jakéhosi aktivního prožití volného času. Je to hodně zaměřené na sport, takže během studia chodíme normálně do tělocvičny nebo posilovny, což mi vyhovuje, protože mám ke sportu kladný vztah.

S bratrem pražské Sparty Tomášem jste odchovanci Vítkovic, ale skončili jste každý někde jinde. Stíháte se navštěvovat?
Ale jo, Tomáše jsem naživo viděl v jeho zápase proti Feyenoordu. Tak jsem mu to pak oplatil našim utkáním s Mikulovicemi (smích). Na bráchu se někdo z rodiny jezdí dívat skoro každý týden.

Celý rozhovor v úterním vydání Deníku