Konal se zde benefiční zápas, ve kterém nastoupila i řada zvučných jmen českého fotbalu a Pavlových přátel. Zároveň zde byla před zápasem odhalena pamětní deska Pavla Srnička a bohumínský fotbalový stadion za parkem Petra Bezruče nese od soboty jeho jméno.

Pavel Srniček nečekaně zemřel na konci loňského roku. Benefiční zápas připravil bratr zesnulého fotbalisty Milan Srniček, město Bohumín a klub FK Bospor Bohumín.

„Vedení města se naší rodině ozvalo hned poté, co se to Pavlovi stalo a hned nám řekli, že by chtěli uspořádat akci tohoto typu. Celé se to dnes koná pod záštitou města a já jim moc děkuji a myslím si, že se akce opravdu povedla," uvedl během benefičního utkání Milan Srniček.

Ze vzpomínky na českého brankáře i trenéra se přitom možná stane i tradice. „Zatím je to ve fázi plánování, ale napadlo nás, že by to mohl být turnaj, možná nazvaný Memoriál Pavla Srnička, kde by hrály mládežnické fotbalové celky. A rádi bychom to vždy spojili i se závěrečným benefičním zápasem, kde by stejně jako dnes hrály známé osobnosti z řad Pavlových přátel. Zatím ale nevíme, zda se to povede, protože tito lidé mají opravdu nabitý program. Plán na samotný mládežnický turnaj bychom ale rádi dotáhli do konce," doplnil pak bratr bohumínského fotbalového rodáka.