„Nic lepšího jsem ještě ve fotbale nezažil. Byl to prostě pro mě neskutečný zápas, za který jsem šťastný," zářil po utkání Rolinc, který si včera připsal své premiérové trefy v kariéře.

Můžete popsat svou první a druhou ligovou trefu?

U prvního gólu jsem měl štěstí, protože se ke mně odrazil míč a já se soustředil jen na to, abych trefil branku. U druhého gólu jsem si pohlídal hráče na zádech a pak se otočil. Vyšlo mi to. Zase ale bylo důležité, že jsem trefil branku.

Pomohla vám osobně k herní pohodě i branka z pohárového utkání v Kroměříži?

Určitě ano. Zvedlo mi to náladu i psychiku. Každý gól je pro útočníka důležitý a já věřím, že mi to tam nyní bude padat. Ten začátek v Baníku nebyl úplně jednoduchý, protože jsem pět zápasů čekal na první ligovou trefu.

Už víte kolik se za první ligový gól v Baníku platí?

Ještě ne, ale něco mě to určitě stát bude (směje se).

Ukončili jste černou sérii tří porážek v řadě.

Cítíme obrovskou úlevu, věřím taky, že nás to nakopne do dalších kol. Dneska jsme zisku tří bodů podřídili všechno. Asi jsme nehráli tak pěkně, jako proti Boleslavi, ale máme tři body. A o to dneska šlo.

Jak těžké bylo vůbec Brno porazit?

Hodně. Ale makali jsme všichni nadoraz a šli té výhře, jak se řík,á naproti. Za stavu 2:0 jsme zalezli do defenzivy a Brno ožilo. Chtěli jsme uhrát vzadu nulu, což se ukázalo jako chyba. Určitě jsme měli být aktivnější a hrát více dopředu. Po inkasované brance jsme znervózněli a bylo to hodně i o hlavě. Naštěstí jsme ale výhru udrželi.

Jak vám bylo při trestném kopu Zavadila v poslední minutě, který trefil břevno?

Jenom jsem se modlil, aby nešel míč do branky. Naštěstí se míč odrazil od břevna nad branku a my pak míč odkopli.