Už po devíti minutách musel ve středu pole nahradit zraněného Hofericu. „Naskočit takto brzy není určitě to samé jako vědět, že jde člověk na plac od začátku, ale nijak zvlášť mě to nerozhodilo. Člověk je rád, že se tam dostane," přibližoval po utkání své pocity odchovanec ostravského Baníku Roman Fischer.

S jakými pokyny jej trenéři vyslali do boje? „Měl jsem za úkol zapojovat se do hry mezi Mišákem (útočníkem Vladimírem Mišinským – pozn. red.) a zálohou, rozdělovat balony," upřesnil Fischer.

To se mu dařilo, Fischer se pokusil během utkání oslovit přihrávkou několik spoluhráčů. Gól ale padl až v závěru po centru jiného střídajícího hráče Vaclíka. A postaral se o něj Hottek. „Toho jsem snad v životě neviděl hlavičkovat," informoval s úsměvem Fischer.

Ten už během první půle hladce rozpoznal, že zápas bude o jedné brance. „Oba celky hrály ze zajištěné obrany. Byli jsme celkově aktivnější, ale ani my jsme nechtěli inkasovat. Nakonec jsme si ty tři body zasloužili. Nějakou ústeckou gólovku si vůbec nevybavuji," marně šátral v paměti.

Zato karvinské si vybavil. „Matěj Fiala, Mišák, potom dvě standardky, které trénujeme. Sám jsem se pokoušel o zakončení. Je příjemné, že se nám teď daří pravidelně získávat body. Dereme se vzhůru a z pásma ohrožení. Teď už to vypadá lépe než před měsícem a mohlo by se to projevit i na našem výkonu," myslí si ligou prověřený borec.

Co to přesně znamená? „Že bychom už mohli předvádět i fotbal," zasmál se. „Kluci si mohou více věřit na balonu, víc si dovolit. Ústí má kombinačně silný tým, dobrých sedmdesát procent jeho kádru hrálo ligu. To, že jsme ho nepustili do naší šestnáctky a že jsme působili fotbalověji, by pro nás mohlo znamenat výrazné povzbuzení," míní Fischer.

Hned ale dodává, že v dalším utkání v Čáslavi už na to nikdo brát zřetel nebude. „Že jsme v poli přehráli tým jako je Ústí, to nebude v Čáslavi moc znamenat. Tam nás čeká úplně jiný fotbal, s větším důrazem, víc zarputilý. Ale věřím, že se nám bude hrát po té výhře lehčeji. To Čáslav bude povinována zvítězit," zakončil Roman Fischer na adresu posledního celku tabulky.