„Jedním slovem hrůza, jsem hodně zklamaný. Prohrát můžete, ale 4:1? To je moc,“ klopil oči sedmadvacetiletý ostravský odchovanec, který chytal dříve za Liberec, Hlučín, Slovácko a Zlaté Moravce.

Z porážky s Baníkem Ostrava jste hodně rozladěn. Překvapil vás takový výsledek?

Rozhodně mě ani v tom nejhorším snu nenapadlo, že dostaneme čtyřku. Máme v základní sestavě pět nových kluků a nečekal jsem, že to bude až tak vidět, hlavně co se týká hry směrem dozadu. V útoku jsme si nějaké šance vytvořili, ale žádnou neproměnili, vždyť jsme skórovali pouze z penalty, navíc opakované. Ten zápas mám vůbec nevyšel, musíme na něj co nejrychleji zapomenout.

Máte za sebou skvělou sezonu, do posledního kola jste bojovali o titul. Kde se to zlomilo?

První klopýtnutí, které bylo bolestné, přišlo sedm kol před koncem. Doma jsme jen remizovali s předposledními Košicemi 1:1, přestože jsme vedli, a ztratili dva body. Klíčový a rozhodující ale byl domácí zápas se Slovanem Bratislava, to chybělo odehrát pět kol. Brzo jsme se dostali do vedení, ale po přestávce o náskok přišli a tři minuty do konce dostali nešťastný gól, který znamenal porážku 1:2. Tam se to zlomilo. Slovan byl rázem na koni a do konce sezony už to nepustil.

Přesto, skončili jste na druhém místě, čekají vás poháry, navíc vy sám jste dosáhl fantastického výkonu, dlouhých 797 minut neinkasoval. Lepší už je pouze Miroslav König, který v sezoně 1998/1999 udržel v brance Slovanu Bratislava čisté konto 1129 minut…

O neprůstřelnost jsem přišel právě v utkání s Košicemi. Po hodině hry mě překonal z přímého kopu Juhar. Pamatuji si, že jsem ten míč viděl až na poslední chvíli, což byla škoda. Normálně jsem takové pokusy chytal. Mnohem více než konec nějaké série mě ale mrzelo, že jsme doma podruhé za sebou remizovali. Předtím jsme hráli s Dubnicí bez branek. Bylo jasné, že pokud chceme titul, musíme takové zápasy se slabšími soupeři zvládat. To se nám ale nedařilo.

Jaké jste vlastně měli před sezonou cíle?

Boj o titul? O tom nepadlo ani slovo. Cíle nebyly tak vysoké, ale když se nám dařilo a byli jsme v tabulce první, říkali jsme si, proč bychom to nemohli dokázat. Přiznávám, že nějakých deset kol před koncem už jsme se o titulu začali bavit a věřili si. Konec jsme ale vůbec nezvládli.

Co letošní ambice?

Tým se hodně změnil. Nechci být pesimista, ale vypadá to, že máme hodně daleko k tomu, abychom se letos alespoň přiblížili k výsledku, kterého jsme dosáhli v minulé sezoně. Jsem z toho špatný. Může nám ale vyjít začátek ligy, který startuje dřív než v Česku, už 17. července, a rozjedeme se. Určitě zase všichni chceme bojovat o vrch tabulky, pohybovat se co nejvýše. Byli bychom alibisti, kdybychom říkali něco jiného.

Každý tým potřebuje podporu fanoušků. Jaká byla atmosféra, když jste se bili až do posledního dechu o titul?

Řeknu to takhle. Na to, jakého jsme minulou sezonu dosáhli úspěchu, to nebylo nic moc. Když bojoval o titul Baník, to se nedá srovnávat. Na Bazalech bylo skoro plno, na nás chodily tři, čtyři tisíce a to ještě když přijela Trnava nebo Slovan. Lidi v Senici se teprve učí na fotbal chodit, liga se tam totiž vlastně nikdy předtím nehrála. Bude těžké je přilákat, protože si myslím, že jim více než loni nabídnout nemůžeme.

Čeká vás třetí předkolo Evropské ligy. Už vyhlížíte soupeře?

Ještě to neřeším, na to je čas. Hlavní je teď, abychom zvládli vstup do ligy. Soupeře do předkola bychom měli znát 20. července. Uvidíme jak to dopadne. Prý můžeme narazit třeba na Atletiko Madrid, což je solidní soupeř.

A co vaše budoucnost?

Smlouvu mám v Senici ještě na rok a půl. Kdyby nějaká nabídka z jiného klubu časem přišla, klidně bych šel. Nebojím se toho, už jsem pár kluby prošel. Nemám s tím problém.