„Jsou zkrátka ve výsledkovém laufu, přitom se mi z branky nezdálo, že by nás přehrávali," říkal po zápase Radovan Řehulka, gólman Polanky, který sice třikrát inkasoval, ale minimálně další tři vyložené šance hostí zlikvidoval.

Souboj dvou v jarních odvetách neporažených mužstev nabídl nejen čtyři góly, ale i celou řadu dalších zajímavých momentů, které dost možná mohly i ovlivnit průběh a celkový výsledek zápasu. „Přijeli jsme tady s tím, že bychom první poločas chtěli uhrát v nějakém přijatelném stavu – a třeba zrovna bezbrankovém –, abychom se pokusili po pauze rozhodnout. Je ale fakt, že nám tentokrát i přálo štěstí, ovšem celkově si myslím, že úspěšným výsledkům hodně pomáhá i lavička, kterou máme na jaře fakt kvalitní. I v Polance bylo vidět, že střídání se na hře nijak neprojevilo. Ba naopak, ti čerství kluci se hodně snaží a tím pádem jsou teď naše druhé poločasy lepší než úvodní," vysvětloval Dušan Christoph, trenér Dolního Benešova.

Polanečtí ještě za stavu 0:0 spálili minimálně tři vyložené šance. V prvním poločase netrefili branku hostů z výhodných pozic Jan Švábík a Martin Pliska a po změně stran vychytal dolnobenešovský brankář David Juchelka osamoceného Michala Vyležíka.

A navíc v neděli na jihozápadním okraji Ostravy platilo i pravidlo nedáš-dostaneš. Pár okamžiků po Vyležíkově průniku totiž Richard Husovský proměnil Radkovo přiklepnutí ve vedoucí branku lídra krajského přeboru, který navíc po pěti minutách zásluhou hlavičky ostrostřelce Ondřeje Adamíka šel do dvougólového vedení.

„V prvním poločase to bylo naprosto vyrovnané utkání, v němž jsme na rozdíl od hostů, kteří snad jen okolo patnácté minuty jedinkrát zahrozili, měli dvě nebo tři vyložené šance, jež se mají proměňovat. A to nás nakonec v souběhu s nedůrazem v osobních soubojích, další zahozenou tutovkou a smolnými odrazy při prvních dvou inkasovaných gólech stálo tři body," vypočítával trenér Polanky Tomáš Černín.

Domácí se sice ještě dostali po dalším z nepřeberné řady brilantně kopnutých přímých kopů Davida Valenčina zpět do zápasu.

Ovšem pouze na chvíli. O čtyři minuty později totiž po Labudově přihrávce se možná i s dopomocí vlastní ruky dokázal Adamík dostat do výhodné palebné pozice, kterou chladnokrevně zužitkoval. „Pro mě je ale asi nejdůležitější zjištění, že mí kluci i sem do Polanky jeli s touhou vyhrát a bylo na nich vidět, že je fotbal momentálně hodně baví," dodal Dušan Christoph.

FK SK Polanka – FC MSA Dolní Benešov 1:3 (0:0)
Branky: 65. Valenčin – 58. a 69. Adamík, 53. Husovský. Rozhodčí: Šimek – Bátrla, Šištík. ŽK: Marek Švábík, Cirkl – Reichel, Spruch, Husovský. Diváci: 150.

Polanka: Řehulka – Marek Švábík, Cirkl, Andrýsek, Bartoš – Fukala (64. Němec), Valenčin, Pliska, Borgosz, Vyležík – Jan Švábík. Trenér: Černín
Dolní Benešov: David Juchelka – Rozsíval, Spruch, Reichel, Štefek (72. Majewski) – Radek (60. Labuda), Knopp, Michal Juchelka, Haas – Husovský, Adamík (83. Moc). Trenér: Christoph