„Pro celý Rýmařov a okolí to je obrovský svátek, s ligovým týmem nehrajete každý den," uvedl kouč Rýmarova Milan Furik, který se těší na bouřlivou diváckou kulisu. „Zájem je veliký. Čekáme i fanoušky z Ostravy, kteří umí vytvořit atmosféru," usmál se.

Favoritem utkání je samozřejmě poslední celek první ligy. „Rozdíl mezi oběma mužstvy je veliký, ale chceme Baník potrápit. Bohužel nebudeme úplně kompletní. Ale věřím, že soupeř i atmosféra vyburcuje naše hráče k nejlepšímu možnému výkonu," povídal Milan Furik.

Baník si po nevydařeném vstupu do ligové sezony nemůže dovolit další zaváhání. „K utkání přistoupíme s velkou vážností, dáváme mu stejnou důležitost jako zápasům v první lize. Týmy z nižších soutěží se proti prvoligovým favoritům dokážou vybičovat, takže nechceme nic podcenit. Naší povinností je soupeře přehrát a zvítězit," uvedl pro klubový web kouč Radomír Korytář, který v Rýmařově nastoupí bez zraněných Derricka Mensaha a Michala Frydrycha.

Filipu Kašovi pro změnu běží třízápasový trest za vyloučení ve Zlíně. Chybět bude i Davor Kukec, který odcestoval do Chorvatska řešit nutné rodinné záležitosti. „V Rýmařově nastoupíme v nejsilnějším možném složení, žádné experimenty dělat nebudeme. Příležitost v základní sestavě dostanou mladíci Jan Matěj s Matějem Helešicem," dodal Korytář.

Utkání startuje na rýmařovském stadionu v 17 hodin.