Fotbalový tým Baníku Ostrava si nadále v první lize drží průměr jednoho získaného bodu na zápas.

Včera ale stoper Jan Baránek po bezbrankové remíze s Teplicemi označil výsledek za ztrátu.

„Naposledy pro nás byl bod z Jihlavy zlatý, tentokrát jsme spíše dva body ztratili. Je to velká škoda, protože Teplice jsme mohli porazit," uvedl Jan Baránek, který podruhé v řadě patřil k nejlepším hráčům svého týmu.

Ostravští byli po utkání spokojeni, že se jim podařilo ubránit nebezpečnou teplickou ofenzivu.

„Celý tým hrál opět v obraně velmi dobře. Sice jsme se hlavně v prvním poločase hodně zatáhli, ale sami jste viděli, že hosté moc vyložených šancí neměli. Drželi častěji míč, ale to bylo všechno," potěšilo Baránka.

S ofenzivou už ale tak spokojený být nemohl. Baránek přiznal, že na podzim má se střílením gólů mužstvo opakované problémy.

A to i přesto, že podruhé v řadě hrál Baník doma poměrně dlouhou přesilovku. Proti Olomouci (1:1) to bylo 53 minut, včera proti Teplicím 22 minut.

„S koncovkou máme dlouhodobé problémy. Potýkáme se s tím od začátku podzimu. Nějaké náznaky jsme tam měli, ale bohužel nám to tam nespadlo. Sám jsem jednu velkou šanci zahodil, tu druhou pak spálil Davor Kukec. Mrzí nás to, protože jsme se klidně mohli dostat na zisk sedmnácti bodů, což by bylo skvělé. Na kdyby se ale fotbal nehraje. Musíme se pokusit uhrát dobrý výsledek v neděli v Boleslavi," smutně konstatoval Baránek.

Zápas s Teplicemi na Bazalech sledovala ostudná návštěva dvou tisíc fanoušků, což i Jana Baránka mrzelo.

„Čekali jsme jich více, ale počasí ani večerní čas moc fotbalu nepřálo. V samotném zápase jsme to nevnímali. Fanoušci, kteří na Bazaly přišli, se nás snažili hnát dopředu a fandili nám. My jsme je bohužel gólem nezahřáli," litoval ostravský stoper.

Teplice opouštěly Bazaly s rozporuplnými pocity. Asi nejhůře se cítil vyloučený obránce Jan Krob, který si vyčítal hlavně druhý faul na střídajícího Staška.

„Něco podobného se mi stát nemůže. Měl jsem žlutou a měl jsem si dát pozor," uznal svou chybu Krob. Byl rád, že jeho tým nakonec dotáhl zápas do bezbrankového konce.

„I v deseti jsme ještě měli nějaké slibné brejky, které se nám ale nepodařilo dotáhnout. Bod však brát asi musíme," zakončil Krob.