Neklidné jaro plné bojů o záchranu v krajském přeboru mají zřejmě před sebou fotbalisté Šenova. Dvanácté místo a šest bodů odstupu na předposlední Kobeřice nedává žádnou jistotu setrvání v páté nejvyšší soutěži.

Podobně jako loni, kdy však Ostravané byli ještě ve složitější situaci, spoléhají svěřenci Alexandera Minicha (na snímku) na kvalitní zimní přípravu. „Jaro míváme lepší, tak snad to bude platit i teď," potvrdil Minich.

Jako stěžejní bod tvrdého drilu na začátku roku si Šenov vybral turnaj ve Vratimově. V úvodním duelu ve středu podlehl lídrovi přeboru 3:8, byl však výsledek vzhledem k ranému stádiu přípravy nepodstatný. „Máme za sebou jen dva tréninky, teprve začínáme, kdežto Bohumín se vrátil ze soustředění, takže to nemá smysl hodnotit. A mám pocit, že někteří začali trénovat včera," řekl s pousmáním Minich. „Navíc v tréninku jsou hlavně kluci, kteří ve středu nehráli. Tvrdím, že se postupem času a tréninkové fáze zlepšíme," dodal.

Změn doznává i kádr. „Skončili Čižmar a Kuběna, kteří se neprosadili. A nevím, co je s Gorovičem, který údajně chce jít do Brušperku. Nevím, co mu tam nabízejí a hlavně zda jej jsou schopni zaplatit. A o posilách jednáme. Už se nám podařilo domluvit stopera Babiče z Havířova," prozradil Minich, který chce mít kádr uzavřený do poloviny února. „Třiadvacátého jedeme na soustředění do Luhačovic, tam chceme vědět, kdo za nás bude hrát."

Šenov ve Vratimově

Sobota 28. ledna 10.20: proti MFK Vítkovice U19
Sobota 4. února 8.30: proti MFK Havířov
Sobota 11. února 14.00: proti Čeladné
Sobota 18. února 10.20: proti Vratimovu
Sobota 25. února 10.20: proti Pusté Polomi
Sobota 25. února 10.20: proti Sokolu Dobrá