Favorita druhé ligy bude chtít obrat s Třincem, kde působí v realizačním týmu kouče Martina Zbončáka. „Všechny zápasy jsou stejně důležité, ale na Baník se samozřejmě těším. Má speciální kouzlo, pro všechny v klubu je to svátek," přiznává Benjamin Vomáčka.

Jak vzpomínáte na působení v Ostravě?

Jen v dobrém. Po příchodu jsem v šatně našel výbornou partu, fanoušky a i díky tomu se nám dvakrát podařilo ligu zachránit. Na tu situaci, která v klubu i okolo něj panovala, to byl velký úspěch.

Nemrzí vás, že jste do Ostravy přišel až v době, kdy se Baník pouze zachraňoval?

O tom jsem nikdy takhle nepřemýšlel. Když Baník hrál o poháry, já se bil zase o titul v Žilině, takže bych to tak nehodnotil. Jsem rád, že jsme ligu v Ostravě udrželi. V té době šlo o úspěch.

Na jaře už ale Baník prvoligovou příslušnost neudržel…

Po katastrofálním podzimu se s tím už asi nic dělat nedalo. Je to sportovní tragédie pro fanoušky i celý klub, uvidíme, jak dlouho ve druhé lize bude. Hlavní ale pro Ostravu i Baník je, že klub žije a zůstal na fotbalové mapě. A teď se může pokusit o postup zpátky.

Kapitola sama pro sebe jsou fanoušci, kteří klub ani po pádu neopustili. Jsou fenoménem, nemyslíte?

Opravdový fanda se vždy pozná, když se nedaří. Teď je vidět, že Baník má skvělé fanoušky. Za klubem stojí a zůstali mu věrní. Navíc i když se nehraje na Bazalech, které mají své kouzlo, je tam kus historie, mají k nim vztah, ale už nesplňují normy. Nad tím by se ale neměli pozastavovat. Fandí především Baníku.

Považujete Baník za favorita druhé ligy?

Ano. Díky jménu i tomu, že je exligista. Stejně jako Olomouc. Ale budou to oba mít těžké. Pozice favorita jim nezaručuje, že nahoře budou a postoupí. Druhá liga je nepříjemná soutěž, ve které každý dokáže porazit každého. A není to jen fráze, nýbrž fakt.

Takže do Vítkovic nepojedete s poraženeckou náladou?

(pousměje se) Určitě ne. Myslím, že každý se bude chtít vytáhnout. Proti Baníku se bude hrát na sto padesát procent. Celá druhá liga bude ale zajímavá. Přijdeme sice o bitvu Ostravy se Spartou či Slavií, ale čeká nás řada derby, zápasy budou vypjaté, takže věřím, že se proti minulým letům zvedne i divácký zájem o fotbal. Hlavně díky Baníku, na který bude asi většinou vyprodáno.