Zářící hvězda Baníku Davor Kukec se sžil s rázovitým ostravským regionem, což ostatně dokazuje i na hřišti. Jeho bilance v české lize? V šestnácti zápasech vstřelil šest branek. Pokud jste ho neviděli ještě na vlastní oči v akci, pak máte v neděli ideální šanci. Na Bazaly totiž přijede nejlepší český tým FK Viktoria Plzeň.

A také šestadvacetiletý rodák ze Záhřebu věří, že Bazaly budou praskat ve švech. „Věřím, že přijde více lidí než na Slavii. Dvanáct tisíc by bylo skvělých," zasní se šikovný levonový fotbalista. Sympatie baníkovských fanoušků si ostatně získal vcelku rychle.

Davor Kukec v modrém dresu Baníku Ostrava. A v pondělí se jeho jméno skloňovalo snad ve všech hospodách v kraji. Právě Davor Kukec totiž potrestal obrovskou minelu Tomáše Řepky a rozhodl o první výhře Baníku v nové sezoně. Lepší akci už fanoušci Baníku v této sezoně těžko uvidí. „O té nenávisti našich fanoušků k Tomáši Řepkovi samozřejmě vím. Hrál jsem proti němu už dvakrát a ty pokřiky a reakce nešlo neslyšet. Jsem rád, že jsem je mohl takovým gólem potěšit," řekl Kukec.

Jsem rád, že mohu hrát za Baník

V létě o jeho služby kouč Radek Látal hodně stál, ale chvíli trvalo, než se s ním vedení domluvilo na podmínkách. „Trenér mi několikrát volal, jednou za mnou byl i v Záhřebu. I když jsem mu hlavně v telefonu moc nerozuměl, tak mě potěšilo, že o mě stál. Jsem rád, že vše dobře dopadlo a já mohu hrát za Baník."

V Česku chtěl zůstat i proto, že naši nejvyšší soutěž označil za hodně kvalitní. „Určitě je lepší než ta chorvatská, kde jsou tři nebo čtyři kvalitní celky. V Česku jsou hezčí stadiony, lepší atmosféra i vyrovnanější celky. Teď hrajeme s Plzní, která má hodně kvalitní tým. Loni hráli Ligu mistrů, kde měli super výsledky," zdůraznil Kukec.

Sám v létě hodně zapracoval na fyzické kondici. „Absolvoval jsem celou letní přípravu, občas trénoval individuálně. Navíc jsem se zase dostal do zápasového tempa, ta herní praxe mi v Řecku nejvíce chyběla. Každého fotbalistu poznamená, když nehraje a jenom trénuje. Žádný trénink vám nenahradí samotný zápas."

Syn chodí v dresu slezského týmu

Atmosféru během utkání Baníku si nemůže vynachválit. „Když jsem hrál s Vencou Svěrkošem v Panionisu, tak mi o ní často vyprávěl. Dokonce jsme se spolu dívali na internetu na nějaké sestřihy choreografií. Je super být nyní součástí toho klubu."

To, že se mu v Baníku i Ostravě líbí, dokázal i tím, že jeho roční syn chodí v dresu slezského týmu. „Je to jeho první dres, který jsem mu koupil. Pro mě je důležité, že se ve městě líbí manželce i synovi," vyznal se Kukec, kterého už běžně na ulici poznávají fanoušci. „V Ostravě žije fotbalem celé město. Je to příjemné, když vás někdo zastaví a pochválí. To má rád každý fotbalista," směje se Kukec, který se tu potkává i se svými krajany.

„Bydlím v centru Ostravy a nejraději chodím do pizerie Opatija, tam se vaří stejně jako doma. Už jsem tam jedl snad všechna jídla." Dokonce už vyzkoušel i ostravskou zmrzlinu, která právě v jeho rodné zemi patří k nejlepším na světě. „Jednou jsem ji měl a byla vcelku v pohodě," zůstal loajální k ostravským cukrářům i jadranské pochoutce.

Davor Kukec se už prostě cítí v Ostravě jako doma.