Výbuch, porážka a kritika. Fotbalisté Baníku Ostrava mají za sebou nejtěžší moment probíhající sezony. O víkendu padli ve slezském derby na hřišti Třince 1:4. Navíc jestli v minulých utkáních venku neoslňovali ani herně, pak tentokrát to bylo ještě horší. Doslova propadák.

Trenér Vlastimil Petržela nehledal slova označující představení jeho „oveček" dlouho. Bez omluv či vyhýbavých odpovědí. „Katastrofální a trapný výkon," řekl, přičemž si hráči na place dělali, co chtěli.

Za jeden z klíčových důvodů porážky považoval fakt, že do utkání nemohl nasadil ani jednoho z dvojice pravých obránců Suse či Celbu. To se proti Olomouci změní. „Nedokázali jsme některé kvalitní hráče nahradit. Víme, že určité pozice musíme posílit. Třinec nám ukázal, kde máme chyby," prohlásil Petržela.

A že se mu podobné patálie nehodí v závěru podzimu do krámu, je nasnadě. Za dveřmi číhá šlágr první poloviny druhé ligy s Olomoucí, kterou na Městském stadionu ve Vítkovicích hostí zítra (od 17.30 hodin).

Žádný postih prý neplánuje, a jako už několikrát během podzimu zmínil termínovou listinu s harmonogramem zápasů celku ze Slezské, který se mu vůbec nelíbí. „Nehráli jsme čtrnáct dní, ale co můžu dělat? Nic. Teď tým připravím na středeční zápas."

Jediným pozitivem v Třinci byli opět fanoušci. „Až na ten poslední pískot, kterým mě naštvali. Mužstvo si za to, co zatím dokázalo, nezaslouží, aby na ně někdo pískal. Po zápase to trochu neunesli, i když… já se jim ani nedivím. Kdybych byl mladší, asi bych to měl podobné," prohlásil Petržela a vzpomněl svou zkušenost z Petrohradu. „Se Zenitem jsme hráli o titul na Dynamu Moskva a prohráli tam 1:7, takže mě už něco jen tak nerozhodí. To bych se musel zbláznit," pousmál se poprvé po překvapivé porážce.

„Musíme to brát tak, že je to život, fotbal, sport…," dodal Petržela vzápětí.

O tom, co Baník potřebuje se Sigmou za výsledek, se není třeba bavit. Ztráta na Hanáky narostla už na sedm bodů, Ostravané navíc opustili místa znamenající návrat do ligy. „Chceme postoupit, tudíž musíme vyhrát. Já na hřiště s jiným cílem nepůjdu. Abychom byli úspěšní, musíme mít k utkání jiný přístup než v sobotu. Věřím, že nás neodepíšou ani fanoušci a přijdou nás povzbudit. Půjdeme do toho s čistou hlavou a o výsledek se popereme," slíbil Vlastimil Petržela.

Strach mu Sigma a její poslední výsledky, včetně výhry 7:0 nad Prostějovem, nenahání. „Takových zápasů jsem už odehrál. Teď je to snad 0:0, ne? Tak to máme plně ve svých rukou. Oni sem prý jedou vyhrát, tak ať to dokážou. Už v televizi jsem řekl, že se jim to bohužel nepovede," zakončil sebevědomě Petržela.