Hned počátek zápasu přinesl několik zajímavých možnosti, méně koncentrovaně přitom působila brněnská obrana. Dvakrát zahrozil ostravský rychlík Stáňa, jenže nejprve jej vychytal gólman Melichárek, potom mířil vedle branky. Na druhé straně hlavičkoval po rohu brněnského záložníka Pilíka jen doprostřed brány Kratochvíl.

Ve 25. minutě odcentroval hostující Sus opět na Stáňu, který zblízka pálil vedle. Už za dvě minuty se Baník dočkal po návratu do nejvyšší soutěže první branky, když za pokutovým územím napřáhl z voleje Hrubý a poslal míč přesně k tyči.

Zbrojovka přece jen do přestávky srovnala, po přihrávce Pilíka se v pokutovém území otočil Lutonský a předložil krásnou přihrávku Kratochvílovi, který svou prvoligovou premiéru okořenil brankou.

Do druhé půle už brněnský celek nastoupil bez zraněného Jablonského, na hřiště se tak dostal Přichystal a na levý kraj obrany se stáhl z křídla Lutonský. V 54. minutě se prodral do šance rychlonohý domácí záložník Fortes, jeho pokus vytěsnil ostravský gólman Vašek.

Jenže v 73. minutě si užila návrat do ostravského dresu legenda Milan Baroš, který vystřídal Jakuba Šašinku. Naběhl si přesně do míst, kam z levé strany směřoval míč a hlavou ho poslal do sítě. Vzápětí ještě brněnský gólman Melichárek vychytal zblízka Suse.

V další velké příležitosti se osm minut před koncem opět ocitl Baroš, ale míč poslal těsně vedle branky. Baník se ještě v závěru dočkal třetí branky, brankář Melichárek neudržel míč po ráně Paniče a aktivní Stáňa jej doklepl do sítě.

Zbrojovka Brno – Baník Ostrava 1:3 (1:1) 
Branky: 37. Kratochvíl – 27. Hrubý, 73. Baroš, 87. Stáňa. Rozhodčí: Proske – Kotík, Arnošt. ŽK: 78. Polák – 34. Hlinka, 39. De Azevedo. Diváci: 8026.
Brno: Melichárek – Šural (85. Jovanovič), Pavlík, Kijanskas, Jablonský (46. Přichystal) – Polák, Pilík (71. Škoda), Kratochvíl – Fortes, Koné, Lutonský.
Ostrava: Vašek – Breda, Šindelář, Pokorný, Sus – Stáňa, Hlinka, Hrubý, De Azevedo (46. Granečný) – Poznar (85. Panič), J. Šašinka (58. Baroš).